Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pałacu w Krokowej

Pałac w Krokowej

Krokowa to miejscowość położona w województwie pomorskim i posiada bogatą tradycję kaszubską, to jednak nie wszystko co skłania do przyjazdu w te rejony. Warto w tym miejscu podkreślić bliskość Bałtyku, do którego mamy zaledwie 8 kilometrów, wyjątkowo przyjemną atmosferę i klimat, który pomoże nam wypocząć. Tu nie spotkamy tłumów turystów, którzy utrudnią nam spędzenie spokojnych wakacji. Tu w końcu znajdziemy wyjątkowe miejsca, których próżno szukać gdzie indziej. Mowa tu oczywiście o zabytkach, spośród których wyróżnia się szczególnie pałac w Krokowej.

Pałac w Krokowej

W Krokowej bowiem znajdziemy prawdziwy pałac, a jego historia i architektura to prawdziwa gratka dla koneserów takich miejsc. Dziś jako poszukiwacze przeszłości mamy okazję zamieszkać w tym pałacu bowiem funkcjonuje on jako hotel. Hotelowa restauracja zapewnia nam wspaniały i wyjątkowy wypoczynek. Co ważne podczas takiego urlopu mamy niepowtarzalną okazję do poznania wyjątkowych zakamarków pałacu oraz jego historii.

Lokalizacja

Pałac w Krokowej mieści się na wysepce w przepięknym parku. Tu poczujemy się w prawdziwie baśniowej scenerii. Fosy, most i szerokie parkowe alejki w połączeniu z ogromem murów, które niegdyś pełniły funkcje obronne zapewniają szczególne wrażenia. Położenie zaledwie 8 kilometrów od piaszczystego wybrzeża Bałtyku i tylko kawałek od centrum miasteczka sprawiają, że pałac staje się wymarzonym miejscem na spędzenie idealnego urlopu.

Trochę historii

Niemal 700 letni obiekt obecny kształt uzyskał w XVIII wieku. Choć jego początek datowany jest na XIV wiek to zapis przeszłości tego miejsca nie jest szczegółowy. W czasie II wojny światowej ówcześni właściciele zostali stąd wysiedleni, a przejęty budynek służył jako miejsce rozwoju kultury kaszubskiej lecz pomimo starań, przez brak wystarczających funduszy zaczął popadać w ruinę. W roku 1990 powołana została fundacja, w której skład wchodzili również dawni właściciele pałacu. Odrestaurowany obiekt zaczął pełnić funkcję luksusowego hotel z częścią muzealną, której działalność skupia się na upamiętnieniu dziejów rodu właścicieli.

Polecane obiekty w pobliżu Pałacu w Krokowej


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!