Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu szlaków turystycznych w Krzyżowej

Szlaki turystyczne z Krzyżowej

Krzyżowa to niewielka miejscowość turystyczna położona w Beskidzie Sądeckim. To pasmo górskie w Karpatach Zachodnich jest niezwykle chętnie wybierane przez turystów jako cel wakacyjnych podróży. Nie da się ukryć, że walory turystyczne tego niezwykłego miejsca są naprawdę duże, a zdecydowanie mniejsza ilość turystów niż w Tatrach czy Pieninach skłania do wypoczynku w tych właśnie stronach. Stąd też warto wybrać się właśnie tam, jeśli szukamy spokojnego miejsca na wakacyjny wypoczynek czy weekendowy wypad za miasto.

Szlaki turystyczne z Krzyżowej

Krzyżowa to miejscowość mało rozpoznawalna wśród turystów, co jednak stanowi olbrzymi atut tego miejsca. Wypoczynek w tych okolicach to szansa na ukojenie skołatanych nerwów i odreagowanie wszelkich stresów. Jest to także możliwość na poznanie przyrody i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Jednym z najpopularniejszych szlaków przebiegających w tych okolicach jest szlak prowadzący z Krzyżowej na Przełęcz Przysłopy. Różnica wysokości pomiędzy punktem początkowym a końcowym to jedynie 340 metrów, a czas przejścia tego szlaku to około 1,5 godziny. Długość trasy to 4,6 km, więc każdy turysta bez trudu poradzi sobie na tym odcinku. Jest to doskonały sposób na wakacyjną wycieczkę dla każdego turysty. Zarówno najmłodsi, jak i zaawansowani wiekiem turyści docenią walory przyrodnicze tego miejsca i prawdziwie odpoczną.

Nie jest to jedyny szlak przebiegający przez tą miejscowość. Oprócz wspomnianego już, czarnego szlaku turystycznego przez Krzyżową przebiega również szlak niebieski, który rozpoczyna się w Krynicy. Przebiega następnie przez Krzyżową, Przełęcz Krzyżową i Drabiakówkę. Koniec trasy to miejscowość Runek. Ostatnią propozycją dla aktywnych turystów jest żółty szlak turystyczny, który prowadzi z Krynicy do miejscowości Kopciowa poprzez Krzyżową i Drabiakówkę.

Wypoczynek w tych okolicach to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Urozmaicona długość i trudność tras jest dodatkową zachętą zarówno dla turystów przybywających z małymi dziećmi, jak i dla osób w zaawansowanym wieku.

Polecane obiekty w pobliżu szlaków turystycznych w Krzyżowej