Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ośrodka Narciarskiego Pilsko

Ośrodek Narciarski Pilsko

Ośrodek Narciarski Pilsko to kompleks narciarskich tras, które położone są w miejscowości Korbielowo w Beskidzie Żywieckim, na zboczach drugiego co do wysokości szczytu górskiego w Beskidzie Żywieckim. Ze szczytu góry można podziwiać roztaczające się wokół przepiękne widoki, jednak dla narciarzy najważniejszy jest znajdujący się w tym miejscu Ośrodek Narciarski, który oferuje aż 10 wyciągów, w tym jeden krzesełkowy, a także prawie 20 km tras narciarskich.

Raj dla narciarzy

Narciarze mogą w tym miejscu liczyć nie tylko na bardzo ciekawe trasy zjazdowe, ale również na dobrze rozbudowane zaplecze gastronomiczno-noclegowe. Na zboczach szczytu znajduje się schronisko PTTK, a także obiekt gastronomiczny, natomiast w Korbielowie-Kamiennej mieści się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis narciarski, szkoła narciarska, pawilony gastronomiczne, hotel, a także parking, po drugiej stronie którego znajduje się jeden z wyciągów orczykowych.

Historia

W Ośrodku Narciarskim Pilsko zarówno trasy zjazdowe, jak i wyciągi orczykowe budowane były na przełomie lat 80. i 90. XX wieku w związku z czym konieczne było wycięcie kilku hektarów lasów oraz kosodrzewiny. W 2007 roku po trwającej dosyć długo budowie oddano do użytku wyciąg krzesełkowy, a także zainstalowano oświetlenie, a kilka dolnych tras ośrodka zostało naśnieżonych. W 2011 roku ówczesny właściciel ośrodka wystawił go na sprzedaż, nowy właściciel postanowił zmodernizować ośrodek, a także wybudować aquapark i rozbudować znajdujący się w tym miejscu ośrodek wypoczynkowy. W 2013 roku przystąpiono do prac i przed rozpoczęciem sezonu oddano do użytku 4-osobowy wyciąg krzesełkowy na Solisko. Z czasem na terenie ośrodka pojawiły się trzy stacje GOPR, liczne punkty gastronomiczne, Snow Park, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, a także szkoły narciarskie i snowboardowe, dzięki czemu z uroków tego miejsca mogą korzystać nie tylko profesjonalni narciarze, ale również osoby, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z tą przepiękną dyscypliną sportową.

Informacje dla turystów

Godziny otwarcia ośrodka Pilsko: poniedziałek-niedziela 9:00-20:00

Ceny karnetów:

  • 4 godziny – 45 zł
  • przedpołudniowy 8:00-12:00 40 zł
  • popołudniowy 12:00-16:00 35 zł
  • dzienny 8:00-16:00 70 zł
  • wieczorny 16:00-20:00 20 zł

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.pilsko.skigo.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Ośrodka Narciarskiego Pilsko