Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu szlaków turystycznych w Korbielowie

Szlaki turystyczne w Korbielowie

Korbielów to dosyć niewielka miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim, gdzie każdego roku przyjeżdża nie tylko wielu narciarzy, ale również turystów, którzy z dala od miejskiego hałasu chcą odpocząć oraz zobaczyć przepiękne krajobrazy rozciągające się ze szczytów pobliskich gór. Z tego też względu z Korbielowa biegnie kilka niezwykle interesujących szlaków turystycznych, dzięki którym można wybrać się na bardzo ciekawą wycieczkę krajoznawczą.

Szlak żółty

Szlak żółty rozpoczyna się w centrum Korbielowa i początkowo biegnie asfaltową drogą, po czym zamienia się w dosyć wąską ścieżkę. Po przekroczeniu potoku Buczynka wiedzie zboczem Czarnego Gronia, prowadząc turystów leśną ścieżką. W niektórych miejscach, gdzie las się przerzedza, można podziwiać przepiękne widoki na Buczynkę i Uszczawne. Po przejściu Czarnego Grona żółty szlak łączy się z zielonym prowadząc w kierunku Hali Miziowej. Na wysokości około 1330 m n.p.m. znajduje się duże schronisko turystyczne, a z samego szczytu można podziwiać widoki na babią Górę oraz Beskid Mały. W dalszej części żółty szlak prowadzi w stronę Pilska, a przy jednym z zakosów można zobaczyć mogiłę żołnierza, który podczas II wojny światowej poległ w tym właśnie miejscu. W końcowym fragmencie szlak łączy się z czarnym, prowadząc na Górę Pięciu Kopców. Główny szczyt Pilska znajduje się po słowackiej stronie i aby do niego dotrzeć, należy kierować się szlakiem zielonym.

Szlak niebieski

Szlak niebieski prowadzi od Korbielowa przez Przełęcz Przysłopy aż na Pilsko. Rozpoczyna się on przy schronisku PTTK przy wylocie doliny Buczynki. Kierując się w górę, z jednej strony można podziwiać uroczy potok, natomiast z drugiej pola i pastwiska, które ciągną się aż do wspomnianej przełęczy. Następnie należy kierować się szlakiem czarnym w kierunku Buczynki, który łącząc się dalej ze szlakiem zielonym prowadzi na Halę Miziową. Na Hali Miziowej znajduje się wspomniane wcześniej schronisko, z którego na Pilsko prowadzi kilka dróg. Jedna z najciekawszych tras biegnie szlakiem żółtym wśród przepięknej kosodrzewiny. Szlakiem tym warto jednak wybrać się, gdy jest ładna pogoda, ponieważ w przypadku pojawienia się mgły można bardzo łatwo się zgubić i zejść na stronę słowacką.

Polecane obiekty w pobliżu szlaków turystycznych w Korbielowie