Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kolej linowo-terenowa na Kamienną Górę w Gdyni

Noclegi w pobliżu Kolei Linowo-terenowej na Kamienną Górę w Gdyni

Kolej linowo-terenowa na Kamienną Górę w Gdyni

Gdynia to jeden z popularniejszych ośrodków turystycznych nad polskim morzem. Niewielka odległość do Bałtyku, jak i lokalizacja w pobliżu prawdziwych perełek turystycznych regionu powodują, że każdego roku, zwłaszcza w okresie letnim przyjeżdża tu wielu turystów. Można znaleźć tu atrakcje przyrodnicze, historyczne czy kulturalne. Gdynia to miasto, gdzie stale powstają kolejne miejsca, które jak magnes przyciągają przybyszów. Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie kolejka na Kamienną Górę, która została oficjalnie uruchomiona w 2015 r.

Punkt widokowy Kamienna Góra

Ta stosunkowo nowa kolej Liniowo - Terenowa znajduje się u podnóża Kamiennej Góry - jednej z dzielnic Gdyni. Aby tam dotrzeć najlepiej udać się na plac Grunwaldzki, który został zrewitalizowany przy okazji budowy tej kolejki. To właśnie tam znajduje się dolna stacja kolejki.

Stworzona w modernistycznym stylu kolejka to idealna propozycja dla turystów, którzy pragną podziwiać wspaniałe widoki. Pomimo, że przejazd kolejką trwa jedynie 2 minuty, na samym szczycie można podziwiać piękną panoramę okolicy. Różnica poziomów, którą można pokonać poruszając się wagonikiem to 40 m, ale długość trasy to aż 96 m. Dodatkowo na Kamiennej Górze znajduje się przyjemny park, w którym można odpocząć w cieniu drzew. W pobliżu kolejki znajdują się również schody dla osób, które stawiają przede wszystkim na aktywny wypoczynek. Można zatem wjechać kolejką, a zejść schodami lub na odwrót.

Kolejką lub schodami

Kolej Liniowo - Terenowa na Kamienną Górę to świetna propozycja dla całej rodziny - każdy turysta doceni widok, jaki można podziwiać z tego znajdującego się 55 m nad poziomem morza wzniesienia. Przejazd taką kolejką to nietypowa atrakcja nad polskim morzem, więc tym bardziej warto zainteresować się taką możliwością. Przejazd wagonikiem z pewnością przypadnie najbardziej do gustu najmłodszym turystom, ale i dla dorosłych jest to ciekawe doświadczenie.

Informacje dla zwiedzających

Gdyński wagonik jest czynny codziennie w godzinach 10:00 – 22:00. Przejazd kolejką jest bezpłatny. W kolejce może zmieścić się 12 osób stojących lub 8 siedzących (znajdujące się wewnątrz wagonika krzesełka są składane).

Polecane obiekty w pobliżu Kolei Linowo-terenowej na Kamienną Górę w Gdyni


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!