Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Skweru Kościuszki w Gdyni

Skwer Kościuszki w Gdyni

Gdynia to miasto jednoznacznie kojarzące się z morzem i od lat konkurujące z Gdańskiem i Sopotem o uwagę turystów. Jest to także miasto, gdzie rozrasta się przemysł oraz nauka. Nic więc dziwnego, że nie wygląda jak zwykły nadmorski kurort, a jak prawdziwa metropolia. Przyjeżdżając tu na krótką chwilę na pewno nie zdążymy poznać wszystkich najciekawszych miejsc. Warto jednak wybrać się w takie miejsce, gdzie wszędzie będzie blisko. Takim miejscem jest Skwer Kościuszki położony w samym sercu Gdyni.

Położenie

Jeśli wysiedliśmy w Gdyni na stacji kolejowej wystarczy, że miniemy Pomnik Wysiedlonych Gdynian i skierujemy się w stronę ul. 10 lutego. Po kilku minutach spaceru przez zabytkowe centrum trafia się wprost na Skwer Kościuszki. Dalej położona jest aleja Jana Pawła II oraz Nabrzeże Pomorskie. To w tej okolicy zacumowane są okręty-muzeum ORP „Błyskawica” oraz „Dar Pomorza”. Na końcu nabrzeża znajduje się również Planetarium im. A. Ledóchowskiego oraz Akwarium Gdyńskie – jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów gmachów w Gdyni.

Wypoczynek na skwerze

Skwer Kościuszki to wraz z al. Jana Pawła II najbardziej reprezentacyjne miejsce w całym mieście. Turyści spacerują tędy powoli od atrakcji do atrakcji, a bardziej zmęczeni mogą przysiąść na jednej z wielu ławek. Wśród zieleni znajdziemy fontannę oraz pomnik upamiętniający wizytę papieża w tym miejscu. Skwer otaczają budynki, gdzie można znaleźć różne sklepy i kluby muzyczne, a niedaleko znajduje się także Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront, w którym funkcjonuje kino.

Okolice skweru

Na południe od fontanny znajdziemy Park Rady Europy. Znaleźć tam można ławeczki w cieniu dużych drzew, co przydaje się zwłaszcza w czasie letnich upałów. Kilka kroków dalej położone jest wzniesienie Kamienna Góra wraz z punktem widokowym, z którego widać dużą część miasta.

Idąc jednak na wschód od skweru trafia się na Molo Południowe. Warto obejrzeć tutaj zacumowane okręty „Dar Pomorza” oraz ORP „Błyskawica” oraz odwiedzić Akwarium Gdyńskie. Znajduje się tu również Marina Gdynia, gdzie można podziwiać mniejsze łódki oraz jachty. Z Nabrzeża Pomorskiego, będącego częścią Mola Południowego, odpływają również promy do Jastarni oraz Helu.

Polecane obiekty w pobliżu Skweru Kościuszki w Gdyni