Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Noclegi w pobliżu Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Gdynia to jedno z najpopularniejszych miast zlokalizowanych nad polskim morzem. Każdego roku przybywa tu wielu turystów poszukujących nie tylko pięknej pogody i atrakcyjnych warunków przyrodniczych. Sporym zainteresowaniem ze strony przyjezdnych cieszą się również miejscowe muzea. Warto się zainteresować i poznać bliżej historię jednego z nich - Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Marynarka Wojenna w Gdyni

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni powstało w 1953 roku. Składa się na nie budynek muzeum i zaadaptowany w 1960 r zabytkowy okręt "ORP Burza", który bez trudu można znaleźć w tutejszym porcie. Nawet turyści, którzy Gdynię odwiedzają pierwszy raz nie będą mieli problemu ze znalezieniem muzeum, gdyż znajduje się ono w niewielkiej odległości od plaży miejskiej. Placówka gromadzi eksponaty związane przede wszystkim z bronią i dziejami polskiego oręża na morzach. Można znaleźć tu zatem następujące działu: Dział Broń i Uzbrojenie, Dział Numizmaty i Falerystyka i inne, a także Ekspozycję Plenerową Broni i Uzbrojenia Morskiego. Godny uwagi jest również okręt ORP Burza, który stanowi niemałą atrakcję szczególnie dla najmłodszych turystów.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia muzeum są uzależnione od pory roku. W okresie od maja do czerwca placówkę można zwiedzać w godzinach od 10:00 do 17:00 od wtorku do niedzieli (okręt ORP Burza w godz. 10:00 – 12:30 oraz 14:00 – 17:00). W wakacje (lipiec - sierpień) muzeum jest czynne w godzinach od 10:00 do 18:00 od wtorku do niedzieli (okręt ORP Burza w godz. 10:00 – 12.30 oraz 14:00-18:00). Z kolei w okresie od września do listopada muzeum można zwiedzać w godzinach od 10:00 do 17:00 od wtorku do niedzieli (okręt ORP Burza w godz. 10:00 – 13:00 oraz 14:00 – 16:00). W okresie zimowym (od grudnia do kwietnia) można zwiedzać wyłącznie Muzeum i Ekspozycję Plenerową w godz. 10:00 – 17:00.

Ceny biletów wstępu do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni kształtują się następująco: bilet normalny 12 zł, ulgowy - 7 zł, rodzinny - 22 zł. Istnieją także bilety dla rodzin wielodzietnych. Można nabyć także wejściówki do Muzeum i okrętu ORP Błyskawica. Szczegółowe informacje na temat Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni można znaleźć na stronie: http://www.muzeummw.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni