Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Trójmiasto to potężna metropolia, która słynie nie tylko z przemysłu stoczniowego, ale również ze wspaniałej architektury, wielu atrakcji turystycznych, muzeów i pięknej przyrody. Rozwija się tutaj również handel oraz rynek usług. Nie można również zapomnieć o rosnącej roli uniwersytetów i jednostek naukowych. W Gdyni zdecydowano się na stworzenie centrum, gdzie tę naukę będzie się przybliżać najmłodszym i tym trochę starszym. Mowa o Centrum Nauki EXPERYMENT, które jest jednym z pierwszych tego typu miejsc na terenie Polski.

Położenie

Centrum Nauki EXPERYMENT zlokalizowane jest przy alei Zwycięstwa – głównej trasie łączącej Gdynię z Sopotem oraz Gdańskiem. Znajduje się ono na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, niedaleko stacji Gdynia Redłowo SKM. Można tu również dojechać autobusami oraz trolejbusami, wysiadając na stacji „Centrum Nauki EXPERYMENT”. W okolicy można także znaleźć miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Historia centrum

Jest to jeden z pierwszych tego typu obiektów w Polsce, którego otwarcie miało miejsce w 2007 roku. Wtedy działało jako część Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Po paru latach zostało rozbudowane, a od 2013 roku działa w obecnej siedzibie. W kolejnym roku centrum odwiedziło już ponad 300 tysięcy zwiedzających. Wystawy zaprojektowano tak, by własnoręcznie móc stworzyć eksperymenty i by każdy, kto zdecyduje się na ich przeprowadzenie, mógł samodzielnie wyciągnąć z nich wnioski.

Wystawy

W centrum znajduje się kilka wystaw stałych, z których najnowszą jest „Kierunek: Zdrowie”. Możemy z niej dowiedzieć się o tym, jak nasze codzienne wybory i przyzwyczajenia wpływają na stan naszego zdrowia i jak mogą skrócić lub wydłużyć nasze życie. Podzielona jest na cztery działy: styl życia, profilaktyka, emocje oraz pierwsza pomoc. Najpopularniejszą wystawą jest jednak wciąż „Hydroświat”, gdzie można poznać lepiej hydrologię i dowiedzieć się jak działa śruba Archimedesa oraz jak projektuje się tamy. Kolejne wystawy poświęcone są m. in. przyrodzie, ludzkiemu ciału, czy wynalazkom Da Vinciego.

Informacje dla turystów

Godziny otwarcia: Wtorek-piątek 9:00-18:00, sobota-niedziela 10:00-19:00, poniedziałek nieczynne. Kasy zamykane godzinę przed zamknięciem centrum. Ceny biletów – normalny 20 zł, grupowy/ulgowy 12 zł. Dostępne są także bilety rodzinne.

Szczegóły można znaleźć pod adresem www.experyment.gdynia.pl

Polecane obiekty w pobliżu Centrum Nauki Experyment w Gdyni