Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni to miejsce, które odwiedzić powinien każdy, kto decyduje się na spędzenie swojego urlopu nad naszym Morzem Bałtyckim. Wizyta w nim stanowi cenną lekcję historii i kultury tego miasta. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 50 tysięcy dokumentów i źródeł, mówiących wiele na temat dziejów miasta na przestrzeni lat. Wśród nich są mapy, dokumenty, zapiski i dzieła, Wszytko można obejrzeć, zatrzymać się na chwilę.

Historia muzeum

Muzeum powstało w roku 1983 roku. Od roku 2007 muzeum mieści się w nowym budynku. Początkowo siedzibą muzeum był XX-wieczny dom, z czasem jednak zbiory stały się na tyle duże i cenne, że miejsca zaczęło brakować. Przez długie lata walczono o możliwość ekspozycji źródeł i pamiątek w odpowiednim do tego miejscu, aż wreszcie w roku 2007 nowy gmach został oficjalnie oddany do użytku przez Muzeum Miasta Gdyni. Od tej pory muzem odwiedza dziennie setki turystów, poszukujących ciekawych miejsc, w których wizyta na długo zapadnie im w pamięć. Takim miejscem jest właśnie Muzeum Miasta Gdyni. To prawdziwa duma i wizytówka nie tylko samego miasta, ale całego regionu.

Co warto zobaczyć?

Ekspozycje wystawiane w Muzeum to różnego rodzaju dokumenty, stare mapy, zdjęcia, dzieła sztuki, zapiski i wszystko, co w jakikolwiek sposób przybliża nam choć odrobinę historię miasta i życia mieszkańców na przestrzeni lat. Oprócz wystaw stałych, są tutaj też wystawy cykliczne, czyli takie, które odbywają się raz na jakiś czas. Prezentują się tutaj badacze i artyści z całego kraju. W muzeum organizowane są także różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w których warto wziąć udział, przebywając akurat w okolicy. Udział w takich wydarzeniach nie tylko poszerza naszą wiedzę na temat miasta i jego historii, ale także jest świetną zabawą i doskonałą rozrywką dla każdego.

Zwiedzanie

Muzeum można zwiedzać we wtorki, środy i piątki od 10:00 – 18:00, w czwartki od 12:00 do 20:00 oraz w soboty, niedziele i święta od 10:00 do 17:00. Bilet normalny kosztuje 10 zł, bilet ulgowy 5 zł, a bilet rodzinny 15 zł. Istnieje możliwość wycieczki po muzeum z przewodnikiem, a nawet odbycie muzealnej lekcji.

Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie muzeum: www.muzeumgdynia.pl

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni