Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Promenada Nadmorska w Sarbinowie

Noclegi w okolicy Promenady Nadmorskiej

Promenada Nadmorska w Sarbinowie

Lokalizacja

Położona w województwie zachodniopomorskim miejscowość Sarbinowo to lubiany ośrodek letniego wypoczynku, głównie ze względu na swój leniwy, małomiasteczkowy klimat, w którym dobrze odpoczywa się nad morzem. Jedną z atrakcji tej niewielkiej wsi, znanej jako letnisko już w czasach panowania Niemiec na tych terenach i nazywanie Sarbinowa Ostseebad Sorenbohm jest nadmorska promenada, zrewitalizowana i otwarta w 2013 roku.

Historia promenady nadmorskiej w Sarbinowie

Początki tej urokliwej promenady, szczególnie lubianej przez turystów wieczorami, ze względu na wyjątkowo efektowne zachody słońca czy też podczas porannych aktywności typu jogging czy nordic walking, sięgają roku 1910, kiedy po raz pierwszy tereny podmywane przez morskie fale zostały umocnione murem budowanym z betonu i kamieni. Zapobiegło to dalszemu wdzieraniu się morza w głąb lądu podczas gwałtownych sztormów jesienią i zimą.

Współczesność promenady w Sarbinowie

Samo Sarbinowo jest niewielką miejscowością, która nie ma specjalnie dużo zabytków i dodatkowych atrakcji, ceniona jest natomiast za spokój i wyjątkowo malownicze nabrzeże bałtyckie. Nic więc dziwnego, że podjęta w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich rewitalizacja i odbudowa promenady nadmorskiej, dała w efekcie jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. W ramach odnowy promenady umocniono i zmodernizowano stary mur, powstały także dwa zjazdy na plażę, dziewięć zejść oraz zamontowano oświetlenie, dzięki któremu spacery nawet nocą nabrały szczególnego uroku i stały się bezpieczniejsze. Całość inwestycji kosztowała ponad 14 milionów złotych.

Dziś promenada nadmorska w Sarbinowie to lubiane miejsce spacerów zarówno o poranku, jak i wieczorem. Można z niej podziwiać efektowne zachody i wschody słońca nad morzem oraz górujący nad miejscowością kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzięki rewitalizacji miejsce rozkwitło, przyciągając turystów znajdującymi się tutaj barami, smażalniami ryb, kawiarniami, ogródkami piwnymi oraz miejscami noclegowymi z widokiem na plażę. Szerokość promenady szczególnie doceniają turyści z małymi dziećmi, którzy swobodnie mogą spacerowa tutaj nawet z wózkami, a ulokowane wzdłuż drogi ławeczki pozwalają na komfortowy odpoczynek.

Polecane obiekty w okolicy Promenady Nadmorskiej