Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Linowy Nad Bałtykiem w Darłówku

Noclegi w pobliżu Parku Linowego Nad Bałtykiem w Darłówku

Park Linowy Nad Bałtykiem w Darłówku

Darłówko to miejscowość, która większości osób kojarzy się przede wszystkim z możliwością wypoczynku nad wodą. Warto jednak wiedzieć, że na terenie tego letniska znajduje się również Park Linowy Nad Bałtykiem. Mieści się on w zachodniej części Darłówka przy ulicy Aleja Parkowa 2.

Atrakcja dla dzieci i dorosłych

Nazwa Parku nawiązuje rzecz jasna do tego, iż w jego niedalekim sąsiedztwie znajduje się Morze Bałtyckie. Sam park jest usytuowany pomiędzy dwoma zejściami na plażę. Park Linowy Nad Bałtykiem jest miejscem, do którego mogą się wybrać zarówno osoby chcące podnieść sobie poziom adrenaliny, ale również rodziny z dziećmi, ponieważ na terenie obiektu utworzone zostały trasy o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności.

Trasy

W Parku Linowym znajdują się cztery trasy. Każda osoba chcąca spróbować swoich sił na jednej z nich najpierw powinna wybrać się na trasę treningową. Skorzystanie z niej jest bezpłatne, pozwala na zapoznanie się z zasadami panującymi w parku, a także na samodzielne stwierdzenie, którą z pozostałych tras warto spróbować pokonać. Na trasie treningowej należy zmierzyć się z trzema przeszkodami.

Trasa dziecięca – dla najmłodszych amatorów mocnych wrażeń przygotowano łatwą trasę. Jest ona dobrze zabezpieczona, dzieci decydujące się na jej przejście mają do pokonania 14 przeszkód usytuowanych na niedużej wysokości.

Trasa średnia – jest przygotowana z myślą o nastolatkach oraz osobach dorosłych. Jest to miejsce, w którym dobrze będą się czuć osoby początkujące. Ich zadaniem jest pokonanie 19 przeszkód znajdujących się na wysokości kilku metrów.

Trasa trudna – osoby zaawansowane powinny spróbować swoich sił na trasie trudnej. Jej poziom trudności jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku trasy średniej. Osoby, które zdecydują się na jej przejście, będą musiały pokonać aż 21 przeszkód zlokalizowanych na różnych wysokościach.

Trasa tyrolkowa – w Parku Linowym Nad Bałtykiem nie zapomniano także o fanach kolejki tyrolkowej. Można tam zjechać dwoma trasami, jedna z nich ma długość 80 m, natomiast druga 120 m.

Informacje praktyczne dla turystów

Park Linowy Nad Bałtykiem w sezonie letnim jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10-22. Ceny biletów są uzależnione od tego, którą trasę zechce się pokonać, jednak wahają się w granicach 20-40 złotych.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Linowego Nad Bałtykiem w Darłówku