Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Latarni Morskiej w Darłówku

Latarnia Morska w Darłówku

Darłowo jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim. Na jego terenie znajduje się sporo miejsc wartych zwiedzenia, jedną z nich jest Latarnia Morska Darłowo znajdująca się w dzielnicy Darłówko. Latarnia jest zlokalizowana przy ulicy Wschodniej 14 na wschodnim brzegu rzeki Wieprzy.

Wieża latarni

Latarnia Morska w Darłówku jest budynkiem o dosyć długiej historii, pierwsze wzmianki na temat oświetlania ujścia rzeki Wieprzy pochodzą z II połowy XVIII wieku, natomiast sama wieża powstała w XIX wieku. Należy wspomnieć, że pierwotnie wieża była sporo niższa niż obecnie, z czasem uległa przebudowie (wówczas nadstawiono jeszcze jedno piętro). Wieża oraz budynek stacji pilotów, który powstawał w tym samym czasie są zbudowane z czerwonej cegły. Latarnia Morska w Darłówku swoją ostateczną formę przybrała podczas przebudowy w 1927 roku – od tamtej pory ma 22 m wysokości. Co ciekawe budynek jest narażony na bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne, dlatego też jego mury zostały wzmocnione, aby nie uległy zniszczeniu. Mimo że obiekt ma długą historię turyści mogą go zwiedzać dopiero od 2000 roku.

Zwiedzanie

Osoby chcące zwiedzić Latarnię Morską mogą wejść do wieży po schodkach. W dolnej części budynku dostępne są typowe pamiątki znad morza, na miejscu zwiedzający mogą także poszerzyć swoją wiedzę na temat latarnictwa oraz historii Darłowa. Turyści chcący obejrzeć widok roztaczający się ze szczytu latarni muszą pokonać prowadzące tam schodki, na szczęście nie są one zbyt strome, a tym samym wejście po nich nie jest męczące. Co ważne obiekt można zwiedzać z dziećmi, które bez trudu wejdą na taras widokowy. Osoby zwiedzające darłowską latarnię morską mogą podziwiać piękne krajobrazy. Po wyjściu na taras widokowy na pierwszy plan wysuwa się Morze Bałtyckie oraz pobliskie plaże. Ze szczytu wieży można zobaczyć również most zwodzony będący znakiem rozpoznawczym Darłowa, dobrze widoczne są także pozostałe zabudowania miasta.

Praktyczne informacje

W sezonie wakacyjnym Latarnię Morską można zwiedzać od godziny 10:00 aż do zachodu słońca. Ceny biletów:

  • Bilet normalny: 6 zł
  • Bilet ulgowy: 4 zł
  • Dzieci poniżej 4 roku życie – wstęp wolny

Polecane obiekty w pobliżu Latarni Morskiej w Darłówku