Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu plaży Zamajerz w Niedzicy

Plaża Zamajerz w Niedzicy

Plaża Zamajerz w Niedzicy to miejsce, do którego przybywają wszyscy miłośnicy plażowania w blasku złocistych promieni słonecznych. Niedzica stwarza nie tylko wspaniałe warunki do aktywnej turystyki górskiej, ale również do kąpieli w Jeziorze Czorsztyńskim.

Wodne szaleństwa

Plaża swoją nazwę zawdzięcza Przystani Wodnej Zamajerz, w której możemy wypożyczyć sprzęt wodny np. kajaki i rowerki wodne. Oferuje także cumowanie, czartery jachtów oraz łodzi wiosłowych. Popularną atrakcją jest wodolot Pumpabike – jeden z nielicznych w województwie małopolskim. Taki rejs dostarcza turystom niezapomnianych wrażeń i emocji. Piaszczysta Plaża Zamjerz jest jedynym strzeżonym kąpieliskiem nad Jeziorem Czorsztyńskim. Ten zbiornik wodny powstał poprzez spiętrzenie wód Dunajca w wyniku wybudowania tamy wodnej w Niedzicy. Jego powierzchnia wynosi ok. 11 kilometrów kwadratowych o średniej głębokość nieprzekraczającej 18 metrów, natomiast największa dochodzi w okolicach zapory do 50 m. Pierwotnie jezioro miało pełnić funkcje przeciwpowodziowe i przeciwpożarowe, jednak obecnie pełni przede wszystkim role rekreacyjne. Jedną z największych atrakcji są malownicze rejsy.

Średniowieczne ślady

Perełkami Jeziora Czorsztyńskiego są dwa urokliwe, średniowieczne zamki, które można z bliska podziwiać podczas rejsu statkiem wycieczkowym lub opalając się na plaży. Zamek w Niedzicy – dawniej Zamek Dunajec – to budowla, która zachwyca swym pięknem. Jeden z najpiękniej położonych i znanych zamków w Polsce. Natomiast na skalistym wzgórzu króluje nad zalewem Zamek w Czorsztynie, a właściwie jego ruiny. Są zabezpieczone, ale udostępnione dla zwiedzających, a każdy z nich zwiera szczegółowy opis.

Morze i góry w jednym

Tylko w Niedzicy możesz jednocześnie opalać się nad brzegiem ciepłego jeziora u podnóża gór z średniowiecznymi zamkami. Oczywiście wstęp na plaże Zamajerz jest bezpłatny. Wokół plaży rozciąga się bogata infrastruktura turystyczna z licznymi restauracjami oraz obiektami noclegowymi. Plaża Zamajerz to magiczne miejsce, w którym wakacyjny klimat harmonijnie łączy się z górskim czarem i spokojem.

Polecane obiekty w pobliżu plaży Zamajerz w Niedzicy