Całoroczny Domek Drewniany

Schody od strony skarpy

Obiekt wiarygodny - Serwis METEOR gwarantuje bezpieczeństwo każdej wpłaty na jego konto.

adres
m. Ropki 8, Wysowa-Zdrój, małopolskie
za nocleg od
38 PLN
liczba miejsc
8

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
domki całoroczne8 osobowe1250-300/domek

Gwarancją rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 50% wartości kosztu pobytu.
Cena w wysokości 250 zł/dobę do 4 osób.
Cena w wysokości 300 zł/dobę od 5 osób.

W okresie świąteczno-sylwestrowym chatę wynajmujemy wyłącznie na cały okres od 24.12 do 02.01.

Domki

Domek - Chata LISKOWE w Ropkach
Domek 6-8-osobowy znajduje się na zboczu góry Ostry Wierch z dala od innych zabudowań. Usytuowany jest w lesie. Posiada szeroki taras z pięknym widokiem. Z drugiej strony chaty znajduje się urocza polana z widokiem na góry: Siwiejkę i Bziany Las.
Chatka jest piętrowa i składa się z trzech izb: głównej z kominkiem (2 miejsca noclegowe), sypialni (2 miejsca noclegowe) i pokoju na piętrze (4 miejsca noclegowe).
Chatka wyposażona jest w kuchnię z wyposażeniem (prócz gazowej, także kuchnię opalaną drewnem), łazienkę (wc + kabina prysznicowa), kominek, ogrzewanie gazowe i elektryczne.
Dojazd jest możliwy pod skarpę, na której stoi domek.
Na życzenie klienta możliwe jest napalenie w kominku na przyjazd (koniczne jest podanie orientacyjnej godziny dojazdu).
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA REGIONU ŁEMKOWSKIEGO!

Obiekt

Na terenie obiektu także: miejsce na ognisko, możliwość grillowania.

Istnieje możliwość zabrania ze sobą czworonożnego przyjaciela.

Atrakcje w pobliżu

W oddalonej niedaleko miejscowości Wysowa-Zdrój w 2012 roku został oddany do użytku nowy Park Wodny. Znajdują się tam takie atrakcje jak: basen rehabilitacyjno-rekreacyjny o powierzchni 287 m kw., basen dla dzieci z parasolem wodnym, basen SPA - jaccuzi, sauna parowa i sauna sucha, leżanki powietrzne, ławeczki powietrzne, czterodyszowa, ścienna stacja masażu wodnego, dwudyszowa, ścienna stacja masażu wodnego, masaż stóp, gejzer powietrzny, armatka wodna, wąski masaż karku, kaskada wodna, szeroki masaż karku.
W niedalekiej okolicy jest możliwość jazdy konnej (w pobliskiej stadninie), w sezonie jesiennym doskonałe tereny dla grzybiarzy. W odległości około 3 kilometrów znajduje się zapora bogata w ryby potokowe.
Ropki to wspaniałe miejsce na wycieczki rowerowe.
Pętla rowerowa na trasie: Ropki - Hańczowa - Wysowa - Ropki liczy sobie 12,3 km. Czas przejazdu trasy 60-90 min.
Trasa dłuższa - szlak czarny: Ropki - Hańczowa - Wysowa kościół - przełęcz Hutniańska - Ropki - przełęcz Lipka - Czertyżne - Izby - Bieliczna - przełęcz Perehyba - Ropki. Długość trasy 28,5 km, w tym 9 km to drogi asfaltowe, pozostałe odcinki to przepiękne drogi leśne i gruntowe. Czas przejazdu trasy ok. 4 godziny.
W miejscowości Hańczowa znajduje się cerkiew należaca do "Szlaku Architektury Drewnianej". Wiele z nich znajduje się w Beskidzie Niskim, w tym także w Wysowej-Zdroju. Od kilku lat wybrane obiekty w okresie letniego sezonu turystycznego są udostępnione do zwiedzania. W niektórych odbywają się koncerty. Samochodem lub rowerem można odwiedzić cerkwie w nastepujacych miejscowościach: Brunary Wyżne, Czarna, Gładyszów, Konieczna, Kwiatoń, Łosie, Ropa, Skwirtne, Szymbark, Uście Gorlickie, Zdynia.
W okolicach Ropek łatwo znaleźć ślady I wojny światowej. W dniach 2-5 maja 1915 roku w rejonie Gorlic rozegrała się jedna z największych bitew na ziemiach polskich. Po zakończeniu walk wojskowe władze austriackie przystąpiły do porządkowania pobojowisk, dzieląc cały teren na 11 okręgów cmentarnych. Najbliższe cmentarze znajdują się w miejscowościach: Bartne, Blechnarka, Uście Gorlickie, Smerekowiec, Przełęcz Małastowska, Zdynia, Gładyszów, Banica, Łosie.

Położenie

Dom położony jest w lesie na zboczu Ostrego Wierchu z dala od innych zabudowań, dojazd jest możliwy tylko do posesji właściciela, dalej trzeba dojść ok. 250 m.

Dom znajduje się w Beskidzie Niskim we wsi Ropki pomiędzy miejscowościami Hańczowa i Wysowa-Zdrój.

Zapraszamy

Zapraszamy do lektury artykułu o Ropkach na stronie Dużego Formatu Gazety Wyborczej.

wyślij e-mail

SPRAWDŹ WOLNE MIEJSCA

Zadowoleni klienci o nas


Sylwester mega! Super kominek! Raz jeszcze dziękujemy za przygotowanie domku!
Super chata, zwłaszcza z dzieciakami. Własna sypialnia a maluchy na górę. Faktycznie w samym lesie - mimo słabej zimy porzucaliśmy się śnieżkami i lepiliśmy bałwana. Fajny salon z kominkiem - jak się napali to w całym domku gorąco, że aż na górze trzeba było otwierać okna. Łazienka trochę pozostawia do życzenia ale podobno na wiosnę ma być jej remont. Dzieciaki pohasały w lesie i mogły się wykrzyczeć bo w okolicy nikogo nie ma a i brak zasięgu GSM spowodował przymusowy "rozwód" ze smartfonem. Polecamy Paweł i Justyna
hey people best place around the word i spend there lots of time when i was younger and i gwaranty u not find better place then that;] should say thank you to andrzej and hope we still one day see each other at least onece more;]

Pobliskie miejscowości

Wysowa-Zdrój ~3.9 km
Uście Gorlickie ~7.8 km
Hańczowa ~3.2 km
podobne w okolicy
Malowane Chaty
za nocleg od 35 PLN
~3.0 km
Noclegi U Beaty
za nocleg od 30 PLN
~3.2 km
Wysowa Dwór
za nocleg od 60 PLN
~3.2 km
Mieszkanie Bez Pośpiechu w Wysowej-Zdrój
za nocleg od 50 PLN
~3.4 km
agroturystyka w okolicy
Agroturystyka Dom Pod Ostrym Wierchem
za nocleg od 30 PLN
~1.3 km
Siwejka
za nocleg od 17 PLN
~1.7 km
Agroturystyka Pod Grzybkiem
za nocleg od 25 PLN
~2.5 km
Pokoje Gościnne Słoneczko
za nocleg od 30 PLN
~3.0 km
noclegi w okolicy
Domki Gaja
za nocleg od 44 PLN
~3.9 km
Uzdrowisko Wysowa S.A. OU Biawena i Beskid
za nocleg od 57 PLN
~4.0 km
Pokoje Gościnne Zakątek
za nocleg od 30 PLN
~4.3 km
Pokoje Gościnne Janka
za nocleg od 50 PLN
~4.4 km