Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu szlaków turystycznych w Wysowej-Zdroju

Szlaki turystyczne z Wysowej-Zdroju

Miłośnicy gór, piechurzy i rowerzyści będą zachwyceni krajobrazem, który roztacza się nad miejscowością. Rozległe doliny, nie istniejące już wsie, stare kapliczki to tylko niektóre atrakcje, jakie można zobaczyć podczas pieszych i rowerowych wycieczek. Miejscowość położona jest w dolinie rzeki Ropy, otoczona górami Beskidu Niskiego ze szczytami: Ostry Wierch (938m n.p.m.), Cegiełka (805 m n.p.m.), Jawor (723 m n.p.m.) Wysota (784 m n.p.m.), Jaworzynka (869 n.p.m.), Kozie Żebro (842 m n.p.m.) i Gródek (712 m n.p.m.) zapewni mnóstwo wrażeń zarówno rowerzystom, jak i wędrowcom.

Szlaki piesze

W Wysowej-Zdroju znajdują się trzy szlaki piesze: zielony, żółty i niebieski oraz szlak cmentarny. Poszczególne szlaki mają różne stopnie trudności i długości. Szlaki prowadzą do granicy ze Słowacją, którą można przekroczyć we wsi Cegiełka (Cigielka) lub na drodze do Stebnickiej Huty. W Belchnarce, gdzie kiedyś było przejście graniczne możemy zobaczyć piękną cerkiew Świętych Kosmy i Damiana z XIX wieku. Po stronie polskiej dojdziemy na najwyższy szczyt w tej części Beskidu Niskiego Lackowa (997 m n.p.m.), po stronie słowackiej dojdziemy na Busov (1002 m n.p.m.). Jeśli wybierzemy się czerwonym szlakiem na Świętą Górę Jawor (723 m n.p.m) na jej północnym stoku znajdziemy prawosławną drewnianą kaplicę pod wezwaniem Bogarodzicy z 1929 roku.

Szlaki rowerowe

Jeśli zmęczy nas chodzenie po górach możemy przesiąść się na rower i wybrać jeden ze szlaków: żółty, niebieski, czerwony, czarny lub pomarańczowy. Trasy mają łączną długość 140 km. Szlaki są dość dobrze oznakowane, poprowadzą nas przez piękne doliny Beskidu Niskiego, zobaczymy opustoszałe już wsie, przydrożne drewniane kapliczki i stare cmentarze. Melomani, miłośnicy literatury, historycy i wszyscy odpoczywający w tej przepięknej miejscowości mogą pojechać nad zbiornik Klimkówka, gdzie były kręcone sceny do filmu „Ogniem i Mieczem”. Można również pojechać do Bardejova (urokliwe miasteczko z przepięknym rynkiem), które znajduje się 22 km od Koniecznej – przejścia granicznego ze Słowacją.

Polecane obiekty w pobliżu szlaków turystycznych w Wysowej-Zdroju