Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy parku zdrojowego w Wysowej-Zdroju

Park zdrojowy w Wysowej-Zdroju

Wysowa-Zdrój to jedno z najmniejszych zdrojowisk w Polsce. Położone w województwie małopolskim na wysokości 510-530 m n.p.m., zaliczane jest do kurortów podgórskich. Liczące 700 mieszkańców uzdrowisko znajduje się przy granicy ze Słowacją w Beskidzie Niskim. Wspaniały klimat Wysowej-Zdroju zapewnia komfortowy pobyt i oderwanie się od spraw dnia codziennego. W okresie letnim warto przyjechać tu na odpoczynek i kuracje wodami mineralnymi. Malowniczy krajobraz i idealne warunki skłaniają do pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych specjalnie wyznaczonymi szlakami. Park Zdrojowy z basenem krytym i Pijalnią Wód Mineralnych, mini zoo oraz grota solna zachęcają do wypoczynku całą rodziną.

Uzdrowisko

Wysowa-Zdrój to miejsce, do którego kuracjusze przyjeżdżają od ponad dwustu lat, natomiast właściwości lecznicze tutejszych wód są znane od XVIII wieku. Przed I wojną światową uzdrowisko prężnie działało, niestety podczas wojny wiele budynków zostało zrujnowanych. Odbudowane zostały dopiero w latach 60-tych ubiegłego wieku. Miasteczko cieszy się dużą popularnością ze względu na nieskażone środowisko, nowoczesne obiekty, doskonałe oferty lecznicze i rehabilitacyjne oraz atrakcje turystyczne. Wódy mineralne w Wysowej-Zdroju zostały uznane przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej w roku 1963 jako wody lecznicze.

Właściwości lecznicze

Uzdrowisko Wysowa-Zdrój to złoża borowiny i wód leczniczych. Zdroje, które tu znajdziemy to szczawy wodorowęglanowo-chlorkowo-wapienne i wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowe. Bogate są one w cenne mikroelementy: lit, cynk, miedź i kobalt. Walory smakowe tych wód nie są tu najważniejsze, istotę stanowią ich znakomite właściwości lecznicze. W Parku Zdrojowym i najbliższej okolicy znajduje się 12 źródeł i odwiertów, każde o innym składzie i o innym smaku. Dostępne są źródła Franciszek, Józef I i II, Henryk i Słone. Źródło Słone najbardziej nadaje się do degustacji, najmniej daje się odczuć metaliczny posmak. Wody mineralne można kupić w sklepie firmowym rozlewni. Do zakupu jest również udostępniona woda Wysowianka uzyskiwana z jednego ze źródeł.

W kurorcie dostępne jest leczenie szpitalne, sanatoryjne, ambulatoryjne oraz rehabilitacje. Podkreślić należy, że uzdrowisko to nie tylko turnusy dla emerytów i rencistów. Bardzo atrakcyjne oferty ośrodków zachęcają do wizyt całych rodzin, każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek i zainteresowania. W sanatoriach leczy się schorzenia przewodu pokarmowego, górnych dróg oddechowych, niedokrwistości, choroby nerek, a w szczególności kamicy nerkowej. Leczy się tutaj również choroby ortopedyczno - urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, układu trawienia, cukrzycę, otyłość, osteoporozę. W uzdrowisku można skorzystać z zabiegów z zakresu balneoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, światłolecznictwa, elektroterapii, magnetoterapii, ultrasonoterapii, termoterapii. W ofercie znajdują się także różnego rodzaju masaże i zakłady przyrodolecznicze.

Park zdrojowy

Park zdrojowy jest dostępny dla każdego. Znajduje się on w centrum miasteczka, zapewnia ciszę i spokój wypoczywającym w nim kuracjuszom. W parku znajdziemy amfiteatr, plac zabaw dla dzieci i zrekonstruowaną w 2005 roku stylową Pijalnie Wód Mineralnych. W parku zlokalizowane są ogólnodostępne ujęcia wód mineralnych (solanki) Aleksandra, Józef I oraz dostępne w nowej pijalni wód: Franciszek, Henryk, Józef II, Słone i Anna. Park zdrojowy stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i odnowy organizmu. Ze względu na wybitne walory mikroklimatu, jak również występowanie obfitych i bogatych w pierwiastki wód mineralnych.

Polecane obiekty w okolicy parku zdrojowego w Wysowej-Zdroju