Aktywne kryteria wyszukiwania
Gorlice
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Gorlice - oferta noclegu w Gorlicach i okolice

  • 1

Oferta noclegowa w Gorlicach

Szukający noclegu w Gorlicach znajdą zakwaterowanie w kilku interesujących lokalizacjach. Na obrzeżach miejscowości znajdują się kwatery prywatne, schronisko i motel – dobre miejsce na nocleg dla osób, które chcą nieco zaoszczędzić. Bliżej centrum mieszczą się natomiast droższe hotele. Ich plusem jest nieduża odległość od rynku i historycznych zabytków – szczególnie dwa z nich: przy ul. Wąskiej i Wróblewskiego. Trzeci także niedaleko, przy ul. Sportowej, niecałe 500 metrów od rynku, a blisko parkowych ścieżek. Jeśli ktoś chce połączyć zwiedzanie Gorlic z wypoczynkiem nad wodą, powinien zdecydować się na agroturystykę nad Jeziorem Klimkowskim w Łosiach. W okolicach miasta jest dość spory wybór agroturystyk – szczególnie po jego wschodniej stronie: w Męcinie Małej, Rozdzielach czy Bednarce. Oprócz nich w pobliskich miejscowościach znajdziemy także domki letniskowe, wille czy ośrodki wypoczynkowe. Przez Gorlice przebiega droga krajowa nr 28 i kilka dróg wojewódzkich, a także linie kolejowe. Dostaniemy się tu także autobusem.

Gorlice – Małopolskie szlaki naftowe

Tutaj Ignacy Łukasiewicz wynalazł pierwszą na świecie uliczną lampę naftową, przyczyniając się do rozwoju przemysłu w regionie i sytuując Gorlice w roli kolebki rozwoju przemysłu naftowego na świecie. Na tych terenach także rozegrała się największa bitwa I wojny światowej na wschodnim froncie, w której poległo ponad 20 tysięcy żołnierzy. W Gorlicach znajduje się jeden z najstarszych i najpiękniejszych parków miejskich w Polsce. Współcześnie obok przemysłu naftowego rozwija się przemysł maszynowy i drzewny, w mieście działa Specjalna Strefa Ekonomiczna związana z Euro-Parkiem Mielec. Miejscowość leży w Małopolsce, w dolinie Ropy na granicy Beskidu Niskiego. Gorlice znajdują się na skrzyżowaniu dróg nr 977, 993, 979 i 28 w pobliżu Jasła (32 km), Nowego Sącza (38 km) i Tarnowa (52 km).

Pieśń o naszej ziemi - Gorlice

Większość osób kojarzy miasto z przemysłem naftowym, jednak mało kto wie, że przez kilka lat mieszkał tu i tworzył Wincenty Pol – polski poeta. To właśnie niedaleko Gorlic, w Zagórzanach, powstał najpopularniejszy tekst artysty - „Pieśń o ziemi naszej”. Będąc w mieście, nie da się nie zauważyć, że jest to główny punkt na Karpacko-Galicyjskim Szlaku Naftowym. Przechadzając się ulicami Gorlic, zauważymy kilka pomników Ignacego Łukasiewicza i kapliczkę w kształcie lampy z rzeźbą Jezusa Frasobliwego, postawioną na pamiątkę wynalezienia pierwszej lampy ulicznej. W mieście działa także Muzeum Regionalne PTTK im. I. Łukasiewicza oraz Muzeum Gorlickiego Kopalnictwa Naftowego w kopalni Magdalena. Oprócz „przemysłowych” atrakcji miejscowości warto zobaczyć także dwór Karwacjanów, w którym znajduje się galeria sztuki, XIV-wieczny rynek z kamienicami mieszczańskimi czy cmentarz wojskowy nr 91 na Górze Cmentarnej, przypominający obronną fortecę otoczoną kamiennym murem. Można także udać się na wycieczkę – w okolicy jest wiele szlaków pieszych, prowadzących np. do Magury Wątkowskiej czy Wawrzki i rowerowych, takich jak Szlak Naftowy, Winny, Królewski czy pieszo-rowerowy w ramach Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. W miejscowości odbywają się cykliczne imprezy i wydarzenia: turniej siatkówki - Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Elmera, Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe, Obchody rocznicy Bitwy pod Gorlicami czy Weekend i Bieg Naftowy.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.