Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Mineralogiczne w Ustce

Noclegi w okolicy Muzeum Mineralogicznego w Ustce

Muzeum Mineralogiczne w Ustce

Wakacje nad Morzem Bałtyckim sprzyjają leniuchowaniu i nie można nikogo winić, za chęć spędzenia urlopu na plaży. Część z turystów preferuje jednak czynny wypoczynek i samo pluskanie się w morskiej bryzie im nie wystarcza. Zwłaszcza dla tych podróżników, polecane jest odwiedzenie kilku wyjątkowych miejsc w Ustce. Można tu wymienić port morski, ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej, a także Muzeum Mineralogiczne. To z pewnością sprawi, ze wakacje staną sie bardziej wartościowe, a my zapamiętamy je na dłużej.

Ciekawe miejsce do zobaczenia

Jedno z niewielu miejsc w Polsce Północnej, gdzie zgromadzono tak bogatą kolekcję eksponatów. Samo muzeum jest dosyć oryginalne, ze względu na jego położenie. Znajduje się bowiem przy ulicy Limanowskiego, gdzie dość łatwo trafić z pobliskiej promenady. To wspaniały przystanek, podczas spaceru, czy choćby drobnych zakupów, w okolicznych sklepikach. Muzeum znajduje się w bunkrze i zajmuje około 100 metrów chłodnych korytarzy. Jego zwiedzanie to prawdziwa ulga w upalne dni. Największą atrakcją tego miejsca jest szkielet dinozaura, jednak znajdziemy tu także inne skamieniałości oraz największy górski kryształ, w Polsce. Nie zapominajmy o ciekawych okazach muszli, sprowadzanych z wielu zakątków świata. Taka wycieczka przypadnie do gustu wszystkim, bez względu na ich wiek

Ciekawostką jest fakt, że w lipcu muzeum organizuje imprezę, o nazwie "Pokazy i nauka płukania złota dla całej rodziny". To mały festyn, na który warto się udać chcąc przeżyć nowe emocje. Szczególnie polecany rodzinom z dziećmi, które mogą poszaleć nieco w płytkich wodach Bałtyku. Przednia zabawa uzupełniona jest o lokalne przekąski, które w większości opierają się o owoce morza.

Informacje dla zwiedzających

Muzeum Mineralogiczne, z pewnością warto odwiedzić, spędzając wakacje w Ustce. Możliwość taką mamy od kwietnia do października, codziennie w godzinach od 10:00- 20:00, oprócz poniedziałków. Dzieci do lat sześciu wchodzą bezpłatnie, natomiast pozostali zobligowani są do uiszczenia symbolicznej opłaty, w wysokości 2 złotych.

Dla ciekawskich polecamy oficjalną stronę Miasta Ustki, gdzie znajdziemy aktualne informacje o Muzeum Mineralogicznym i innych atrakcjach w okolicy. http://www.mojaustka.pl/a-muzeum_mineralogiczne_w_ustce-280-info.html

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Mineralogicznego w Ustce


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!