Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Pomnik Syrenki Usteckiej

Noclegi w pobliżu Pomnika Syrenki Usteckiej

Pomnik Syrenki Usteckiej

Pomnik Syrenki Usteckiej to jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w Ustce. Prawdziwy symbol tego miasta - będąc w Ustce koniecznie należy zrobić sobie zdjęcie z Syrenką. Znajduje się ona na wschodniej plaży przy falochronach tuż przy wejściu na molo - jedną z najciekawszych atrakcji w Ustce. Bardzo blisko latarni morskiej. W sezonie letnim jest to jedno z najbardziej obleganych miejsc w tej okolicy i czasami trudno się dostać blisko syrenki.

Ciekawostki i legendy

Najpopularniejszą legendą wśród turystów jest ta, mówiąca, że kto złapie syrenkę za lewą pierś, temu spełni się jedno marzenie. Pomnik syrenki został odsłonięty w 2010 roku i jest autorstwa Michała Rosy. Syrenka ma za zadanie strzec wejścia do portu w Ustce. Ciekawostką jest obecność kamery przy pomniku. Dzięki niej można na żywo za pomocą oficjalnej strony Syrenki Usteckiej oglądać to, co się dzieje się w pobliżu pomnika.

Okolica

Syrenka Ustecka jest ulokowana w bardzo atrakcyjnej części Ustki. Wschodnia plaża oraz molo gwarantują przepiękne morskie krajobrazy. Tuż przy pomniku znajduje się także latarnia morska o wysokości 19, 5 metra, która jest wyjątkową budowlą w swoim rodzaju - warto jest ją zobaczyć. Także ilość pomniejszych atrakcji czy np. restauracji, w tym restauracji "syrenka", które gwarantują także możliwość zjedzenia ciepłego posiłku podczas wypoczynku.

Dostęp do pomnika Syrenki Usteckiej nie jest ograniczony czasowo. Zdarzają się osoby, które także w godzinach nocnych upodobali sobie sesje zdjęciowe przy pomniku. Jako, że pomnik stoi na wolnym powietrzu przy plaży - nie obowiązują tu żadne bilety wstępu czy opłaty.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Syrenki Usteckiej pod adresem http://www.syrenka.ustka.pl/. Na stronie także można znaleźć widok na żywo z kamery na syrenkę i plażę w Ustce o której wspomniane zostało już wyżej.

Polecane obiekty w pobliżu Pomnika Syrenki Usteckiej