Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Chleba w Ustce

Noclegi w pobliżu Muzeum Chleba w Ustce

Muzeum Chleba w Ustce

Muzeum Chleba w Ustce to jedno z ciekawszych i bardziej wyjątkowych miejsc w tej okolicy. Jak twierdzą sami twórcy tej placówki "powstało ono z szacunku dla historii i z potrzeby serca". Zlokalizowane jest około 200 metrów od plaży wschodniej tuż przy ujściu rzeki do Morza Bałtyckiego (przy latarni morskiej oraz pomniku syrenki usteckiej). W muzeum można znaleźć najróżniejsze eksponaty, które niegdyś służyły wykonywaniu chleba. Zbierane one były latami (łącznie zajęło to około 10 lat zanim otworzono muzeum) i dzisiaj stanowią naprawdę ciekawą i przede wszystkim bogatą kolekcję. Głównie są to pocztówki, urządzenia, dokumenty, wyposażenia wnętrz a najbardziej wartościowymi zbiorami są dokumenty z XVI i XVII wieku pochodzące z archiwów.

Kogo i co znajdziemy w muzeum?

Głównie wycieczki do muzeum przybywają ze szkół podstawowych lub gimnazjalnych. Są to zajęcia w ramach ciekawostek i zwiedzania muzeum z przewodnikiem. Według opinii młodych ludzi i nauczycieli jest to miejsce bardzo wartościowe i ciekawe w zwiedzaniu. Oczywiście w czasie wakacji do muzeum przybywa wielu turystów. Muzeum jest jedyną w swoim rodzaju atrakcją nadmorską.

Eksponaty jak i informacje na temat historii wypieków chleba dotyczą głównie krajów Europy Wschodniej, które można porównać jedynie jakością do tych niemieckich czy szwajcarskich. Muzeum ukazuje nie tylko ogromną historię i wiele ciekawostek, eksponatów na temat wypieków chleba czy przemysłu ciastkarskiego, ale także przybliża pracę piekarzy i innych pracowników związanych z wypiekami chleba na przestrzeni czasów. Po wyjściu z muzeum można zrozumieć (jest to szczególne ważne dla dzieci i młodzieży) jak ważnym produktem jest chleb i dlaczego należy go obdarzyć tak dużym szacunkiem. Kiedyś nie był to produkt tak łatwy do zdobycia jak dziś.

Godziny otwarcia

Muzeum Chleba w Ustce jest otwarte od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:30 (o tej godzinie następuje ostatnie wejście do muzeum i zwiedzanie trwa do 16:00, wtedy muzeum zostaje zamknięte). Cena biletu to 15 zł.

Muzeum posiada oficjalną stronę internetową na której znajdziemy wszystkie najpotrzebniejsze informacje: zarówno kontakt do muzeum, informacje na temat dodatkowych wydarzeń czy godziny otwarcia i najważniejsze komunikaty.

Jej adres to http://www.muzeum-chleba.pl /

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Chleba w Ustce