Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ławeczki Ireny Kwiatkowskiej w Ustce

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej w Ustce

Irena Kwiatkowska to znacząca postać polskiej sceny filmowej i kabaretowej. Występowała ona w niemal trzydziestu produkcjach, które nagrywane były w latach 1945-2009. Znana przede wszystkim z "Czterdziestolatka" i "Wojny Domowej" prywatnie chętnie odwiedzała Ustkę. To właśnie w tym miejscu Irena Kwiatkowska spędzała spokojne letnie chwile, w otoczeniu szumu morza korzystając tym samym z uzdrowiskowego klimatu kurortu.

Ustka w hołdzie Irenie Kwiatkowskiej

W listopadzie roku 2011, czyli zaledwie kilka miesięcy po śmierci tej wybitnej artysty, Urząd Miasta Ustki zainicjował pracę nad stworzeniem pomnika, będącego hołdem dla Pani Ireny. Tak 15. 11. 2011 poznański rzeźbiarz Rafał Nowak nakreślił pierwszy szkic pomnika, który przedstawiał Irenę Kwiatkowską, siedzącą na ławce. Współpraca z rzeźbiarzem i odlewnikiem Piotrem Garstką i Piotrem Szmytem, zaowocowała ukończeniem projektu w styczniu 2012 roku. Początkowo pomnik stanął w Urzędzie Miasta Ustki, skąd 25 lipca 2012 przeniesiono ją na Nadmorską Promenadę.

Na ławeczce z Panią Kwiatkowską

Ławka pomnikowa, upamiętniająca wybitną postać Pani Ireny Kwiatkowskiej uatrakcyjnia Nadmorską Promenadę w Ustce. Miejsce to stało się już wizytówką, która każdego roku przyciąga setki turystów. Chętni do zrobienia sobie zdjęć w tym wyjątkowym miejscu, mogą cieszyć się nie tylko widokiem morskiej bryzy, ale i rzeźby. Postać Pani Kwiatkowskiej spoczęła zupełnie jak niegdyś na skraju ławki w zacisznym miejscu promenady. Tu można się śmiało przysiąść i podziwiać dzieło Pana Nowaka, Grastka i Szmyta. Ławka odlana jest w taki sposób, aby przypominać rolkę taśmy filmowej, co jest ewidentnym nawiązaniem do kariery naszej bohaterki. Po lewej stronie posągu pozostaje miejsce dla dwóch osób. Można więc odpocząć po długim dniu spędzonym na plaży lub po wyczerpującym spacerze, a nawet zakupach w pobliskich sklepikach. Dodatkową korzyścią jest tablica informacyjna, znajdująca się przed samą ławką.

Obowiązkowa wizyta

Wakacje w Ustce obligują wręcz do odwiedzenia ławeczki Pani Ireny Kwiatkowskiej. To przecież jedna z najwybitniejszych postaci polskiego kina, a sam pomnik również wart jest uwagi. Ciekawostką jest możliwość oglądania transmisji na żywo, z miejsca gdzie znajduje się ów pomnik.

http://www.ustka.pl/pl/artykul/187/643/kamera-na-laweczke-ireny-kwiatkowskiej

Polecane obiekty w pobliżu Ławeczki Ireny Kwiatkowskiej w Ustce