Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Jezioro Drwęckie w Ostródzie

Noclegi w pobliżu Jeziora Drwęckiego w Ostródzie

Jezioro Drwęckie w Ostródzie

Leżące w granicach miasta Ostróda Jezioro Drwęckie jest jedną z atrakcji turystycznych tego rejonu. Dzięki staraniom władz miasta i rozwojowi infrastruktury Ostróda powoli zyskuje podobną do Mikołajek popularność wśród wielbicieli sportów wodnych jak np. żeglarstwo, kajakarstwo czy narciarstwo wodne.

Położenie jeziora

Wyjątkowo malownicze jest naturalne ukształtowanie Jeziora Drwęckiego, na które składają się dwie wąskie rynny wodne o długości 12 i 5 kilometrów. W części północnej jeziora trafimy na wyjątkowo zalesione tereny brzegowe porośnięte przez Lasy Liwskie, w południowej z kolei tereny są stosunkowo niskie i bezleśne, ale podmokłe. Dodatkową atrakcją naturalną jest położona w najszerszej części Jeziora Drwęckiego Wyspa Ostrów. Jezioro łączy się z sąsiednimi akwenami wodnymi: Jeziorem Ilgi przez rzekę Iłgę oraz jeziorami Smordy i Morliny. Ponadto przez Jezioro Drwęckie przepływa rzeka Drwęca.

Atrakcje turystyczne na jeziorze

Jedną z największych atrakcji przyciągających amatorów sportów wodnych nad Jezioro Drwęckie jest otwarty w 2008 roku tor nart wodnych. Wielbiciele tego sportu mogą trenować swoje umiejętności dzięki sterowanemu elektronicznie z brzegu wyciągowi, dużo bezpieczniejszemu niż ćwiczenie tego sportu w trakcie pływania za motorówką. Na brzegu Jeziora Drwęckiego zlokalizowano wypożyczalnię sprzętu nart wodnych oraz całą infrastrukturę, dzięki czemu każdy może swobodnie skorzystać z możliwości spróbowania swoich sił. Popularnością na Jeziorze Drwęckim cieszy się także tor kajakowy pozwalający na rozgrywanie tutaj zawodów na dystansie 200, 500 i 1000 metrów.

Spacery nad wodą

Dla wielbicieli bardziej tradycyjnego korzystania z wodnych rozrywek, odtworzono dawną plażę miejską w Ostródzie służącą mieszkańcom w latach 70. XX wieku. Na miejscu powstała nowoczesna infrastruktura z niezbędnymi sanitariatami oraz czynna w sezonie wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wzdłuż brzegu Jeziora Drwęckiego ciągnie się także miejski deptak oraz molo będące ulubionymi miejscami spacerowymi mieszkańców Ostródy. W kolejnych latach planowane jest także rozbudowa portu żeglarskiego na dużą skalę, co pozwoli miastu na zyskanie popularności równej Mikołajkom czy Giżycka.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Drwęckiego w Ostródzie