Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Nowy Targ - oferta noclegu w Nowym Targu i okolice

Noclegi w Nowym Targu

Oferta noclegowa Nowego Targu daje możliwość nocowania w centrum miasta, a także na jego obrzeżach, co pozwala na zwiedzenie atrakcji w sąsiadujących miejscowościach Podhala. Wybierając na nocleg środkową część miasta, możemy zatrzymać się w jednym z hosteli tuż obok rynku i mieć w zasięgu wzroku Muzeum Podhalańskie i Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Jadąc na północ (poza granicę Starego miasta, którą wyznacza Czarny Dunajec), spotkamy kilka droższych noclegów (ul. Świętej Anny – 300 m od kościoła i cmentarza), z okien których cały czas można podziwiać górskie krajobrazy. Potok i ulica Kowaniec prowadzą na północ w kierunku dzielnicy o tej samej nazwie (wczasowo-letniskowa część miasta, 5 km od centrum). To miejsca najbardziej optymalne dla miłośników narciarstwa oraz górskich wędrówek. Tradycyjne agroturystyki położone są kilkaset metrów od szlaków prowadzących na Turbacz (1310 m n.p.m.) oraz w obrębie 1,5 km od wyciągów narciarskich (Zadział, Długa Polana). Wybierając Nowy Targ jako bazę do dalszej podróży na południe, należy skorzystać z ofert noclegowych w dzielnicy Równia Szaflarska, którą od północy wyznacza al. Tysiąclecia (droga krajowa nr 49), a od południa – wieś Szaflary (termy). Pokoje i apartamenty położone są wzdłuż głównej drogi na południe (ul. Szaflarska), a zarazem w pasie 300-400 m od rzeki Biały Dunajec. Od dworca PKP jak i sportowego lotniska Aeroklubu Nowy Targ dzieli je ok. 1,5 km. Stąd także najszybciej można dostać się do Zakopanego.

Informacje o Nowym Targu

Historyczna stolica Podhala i jednocześnie duży ośrodek przemysłowy, handlowy i komunikacyjny. Nowy Targ to największe miasto regionu położone u stóp Gorców między Białym i Czarnym Dunajcem. Znany ośrodek kupiecki od czasów średniowiecza, kiedy organizowano tu regularne jarmarki, gdzie handlowano solą i ołowiem z Węgrami. Od targowych tradycji wywodzi się nazwa miasta, a czwartkowe i sobotnie jarmarki - obok hokeja, kuśnierstwa i doskonałych lodów – to współczesny symbol miasta. Nowy Targ znany jest także ze spływu kajakowego im. Tadeusza Pilarskiego oraz z ciekawej kolekcji Muzeum Podhalańskiego. Doskonałe położenie miejscowości sprawia, że stąd bierze początek wiele szlaków w Tatry, Pieniny i Gorce. Nowy Targ stanowi ważny węzeł komunikacyjny regionu – leży przy trasie drogi nr 47 (tzw. Zakopianka), w odległości 23 km od Zakopanego, 12 km od Białki Tatrzańskiej i 89 km od Krakowa.

Brama na Podhale – Nowy Targ

Podczas wizyty w Nowym Targu w pierwszej kolejności warto zobaczyć nowotarski rynek otoczony kamienicami z XIX-wiecznym klasycystycznym ratuszem, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego. W muzeum zbiory nowotarskiego rzemiosła – ciekawostką jest oryginalna wiedeńska maszyna drukarska dar cesarza Franciszka Józefa. Przed ratuszem stoi pomnik znanego pisarza z Podhala - Władysława Orkana. Nieopodal Rynku znajduje się kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, który jest najstarszą świątynią na Podhalu. W dzielnicy Niwa stoi zabytkowy góralski kościół św. Anny położony niedaleko cmentarza. Jest to drewniana budowla wzniesiona na wzgórzu zbudowana - według legendy - przez wędrowca ocalałego z rąk zbójników (malowidła ścienne autorstwa Hipolita Lipińskiego). Nowy Targ to centrum, gdzie co tydzień odbywają się jarmarki i produkowane są wyroby kożusznicze. Przy rynku można spróbować podobno najlepszych tradycyjnych lodów w Małopolsce. Położenie Nowego Targu u podnóża Gorców sprawia, że nie brak tu górskich szlaków turystycznych. Żółty i zielony szlak prowadzą na Turbacz (trasa ok. 2 godz.). Turystycznymi atrakcjami są bulwary nad Dunajcem, polana Łapsowa, Marfiana Góra czy panorama Nowego Targu i Dunajca. Północne tereny Nowego Targu to doskonałe trasy do uprawiania turystyki rowerowej. Wszystkie trasy zaczynają i kończą się w centrum miasta czyli na rynku. Ciekawą trasą rowerową jest trasa brzegiem Dunajca na Słowację prowadząca z miejscowości Waksmund do Knurowa (9,2 km). Blisko Nowego Targu (ok. 40 km) znajduje się Gorczański Park Narodowy oraz rezerwat Bór na Czerwonem. Popularnym wydarzeniem, które przyciąga wielu kibiców, jest Bieg Podhalański im. Jana Pawła II, w którym brała udział Justyna Kowalczyk. Międzynarodowe wydarzenie w Nowym Targu to spływ kajakowy na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego. W okolicy Nowego Targu znajduje się miejscowość Ludźmierz (4 km) z historycznym Sanktuarium Maryjnym odwiedzanym przez Jana Pawła II.