Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Katarzyny Panny i Męczennicy w Nowym Targu

Kościół Św. Katarzyny Panny i Męczennicy w Nowym Targu

Turyści poszukujący spokojnego miejsca na letni wypoczynek niezwykle chętnie wybierają okolice Podhala. Te spokojne okolice kuszą nas nie tylko unikatową w skali kraju przyrodą i ukształtowaniem terenu. Na Podhale turyści przyjeżdżają również ze względu na tutejszą kulturę. Jednym z chętniej odwiedzanych podczas letniego wypoczynku miast jest Nowy Targ. To główny ośrodek handlowy i komunikacyjny na całym Podhalu. Pomimo, że turyści mijają to miasto zwykle przejazdem (wybierając się do Zakopanego) to jednak warto poświęcić kilka chwil na zwiedzenie najważniejszych zabytków Nowego Targu.

Kościół pod wezwaniem św. Katarzyny

Jednym z najciekawszych zabytków sakralnych tego miasta jest katolicki kościół pod wezwaniem św. Katarzyny. Znajduje się on przy ul. Kościelnej 1. Kościół najprawdopodobniej powstał przy okazji lokacji miasta i został ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego. Dowodzi tego łaciński napis znajdujący się na łuku: Fundata a Casimirum Magnum Anno Domini 1346. To miejsce ma zatem bardzo długą tradycję. Niestety, przez wieki Nowy Targ trawiło wiele pożarów, w których ucierpiał również kościół pod wezwaniem św. Katarzyny. Drewniana część tego miejsca kultu spłonęła w 1601 roku, jednak już w latach 1605 - 1655 odbudowano całą świątynię. Wówczas zmienił się wygląd kościoła - dobudowano między innymi murowaną nawę i wieżę, która została pokryta barokowym hełmem. W 1634 r. powstała tu dodatkowo Kaplica Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Wnętrze świątyni

Kościół św. Katarzyny to nie tylko miejsce religijnych spotkań wiernych katolickich. Można podziwiać tu bogato zdobione, barokowe wnętrze. Przybywający tu pielgrzymi mogą oglądać pozłacane figury aniołów czy wyjątkowe ołtarze boczne. Warto zwrócić uwagę również na Ołtarz MB Nieustającej Pomocy czy Ołtarz św. Antoniego. Godne uwagi są także XVIII - wieczne malowidła w pobliżu chóru. Więcej informacji na temat tego miejsca można znaleźć na stronie www: http://www.katarzyna. nowytarg.org.pl

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Katarzyny Panny i Męczennicy w Nowym Targu