Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Kościoła św. Anny w Nowym Targu

Kościół św. Anny w Nowym Targu

Nowy Targ to jedna z tych miejscowości, do których koniecznie powinien zajrzeć każdy turysta. To wyjątkowe miejsce może poszczycić się przede wszystkim niezwykłą panoramą Tatr. W Nowym Targu można podziwiać jednak nie tylko przepiękne okolice. Przebywając w tym mieści warto zwrócić uwagę między innymi na zabytkowy kościół św. Anny w Nowym Targu.

Na szlaku architektury drewnianej

Kościół św. Anny w Nowym Targu znajduje się na nowotarskim cmentarzu. Jest to niewielki kościółek, jednak warto do niego zajrzeć. W niewielkiej odległości od Dunajca przepływającego przez miasto można podziwiać prawdziwy kunszt architektury drewnianej. Ten obiekt należy bowiem do wyjątkowego dla turystów zafascynowanych architekturą szlaku - "Szlaku architektury drewnianej". Na terenie województwa małopolskiego do tego szlaku należy aż 250 obiektów przyciągających turystów pragnących podziwiać niezwykłe drewniane rzeźby i inne elementy drewnianych budynków.

Legenda o powstaniu kościoła

Kościół pod wezwaniem św. Anny pochodzi z XV wieku, świątynia została wykonana z modrzewia i wiąże się z nią ciekawa lokalna legenda. Powstanie tego miejsca przypisuje się zbójnikom, którzy mieli wybudować tą niewielką świątynię jako zadośćuczynienie za występki. Naukowcy wskazują jednak, że być może w tym miejscu przed powstaniem kościoła św. Anny znajdował się inny obiekt o charakterze sakralnym.

Wystój wnętrza

Przybywający do tego zabytkowego kościółka wierni podziwiają przede wszystkim zabytkowy obraz św. Anny, który również pochodzi z XV w. Wnętrze modrzewiowego kościółka jest utrzymane w stylu barokowym, pod stropem znajdują się przepiękne i niezwykle cenne malowidła, pochodzące z XVII w. Godna uwagi jest również polichromia wykonana przez ucznia Jana Matejki - Hipolita Lipińskiego. Przedstawia ona powstanie kościółka. Znaleźć można tu również zaskakujący w tym miejscu wizerunek mężczyzny w turbanie.

Zwieszanie

Nowotarski kościół św. Anny można zwiedzać w sezonie letnim od czwartku do niedzieli w godz. 9:00-13:00 i 13.30-18:00. Dodatkowo można umówić się na zwiedzanie kościoła po każdej mszy św. lub po telefonicznym uzgodnieniu.

Polecane obiekty w okolicy Kościoła św. Anny w Nowym Targu