Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Pohalańskiego w Nowym Targu

Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu

Jedną z najbardziej popularnych wśród turystów miejscowości na Podhalu jest Nowy Targ. To znane niegdyś z handlu miasto, obecnie staje się coraz większą atrakcją turystyczną. W Nowym Targu można znaleźć nie tylko wyjątkowe widoki, ale także i bogatą ofertę, jeśli chodzi o noclegi czy gastronomię. Nic dziwnego, że turyści chętnie przyjeżdżają właśnie do Nowego Targu. Warto zatrzymać się tu chociaż na kilka godzin będąc przejazdem.

Lekcja kultury i historii

Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez turystów chcących zapoznać się z lokalną kulturą. Obiekt ten znajduje się przy rynku, więc bardzo łatwo można do niego. Siedzibą muzeum jest dawny ratusz.

Muzeum jest prowadzone przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. Patronem tego miejsca jest Czesław Pajerski - organizator i kustosz muzeum. Początki działalności Muzeum Podhalańskiego to okres po II wojnie światowej. Przybywający do muzeum turyści mogą oglądać tu przede wszystkim eksponaty związane z historią Nowego Targu i tutejszym rzemiosłem. Wiele miejsca poświęcono na kuśnierstwo czy tkactwo, ale można znaleźć tu także ciekawe informacje związane ze snycerstwem czy stolarstwem. Przygotowano również specjalne wystawy poświęcone zbiorom sztuki. Przybywający do Nowego Targu mogą oglądać również ekspozycję dotyczącą związków św. Jana Pawła II z Nowym Targiem.

Warto wspomnieć, że pod patronatem Muzeum Podhalańskiego funkcjonuje kilka obiektów na Podhalu takich jak: Zagroda Wybrana Blaszyńskich w Chochołowie czy Izba Regionalna Ciesiółki Podhalańskiej im. Jaśka Pary w Białce Tatrzańskiej.

Kiedy można zwiedzać

Muzeum Podhalańskie jest otwarte dla zwiedzających w poniedziałki w godz. 10:00 – 18:00, a także od wtorku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Dodatkowo istnieje możliwość zwiedzania placówki w soboty, po uprzednim uzgodnieniu.

Za normalny bilet wstępu do Muzeum Podhalańskiego trzeba zapłacić 4 zł, ulgowy kosztuje 2,5 zł. Więcej informacji na stronie: http://www.muzeum.nowytarg.pl

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Pohalańskiego w Nowym Targu