Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Limanowa - oferta noclegu w Limanowej i okolice

Gdzie w Limanowej szukać noclegu?

Położona w Beskidzie Wyspowym Limanowa to częsty kierunek turystów, którzy zatrzymują się tu na nocleg. Na bazę noclegową Limanowej składają się w większości agroturystyki (aż 40 %) oraz domki letniskowe, a ich rozmieszczenie warunkuje zabudowa wsi – wzdłuż drogi krajowej nr 28 (na odcinku Rabka-Zdrój – Mszana Dolna – Limanowa – Nowy Sącz). Na trasie od strony Mszany Dolnej (mniej więcej od miejscowości Jurków) można spotkać przydrożne zajazdy oraz gospodarstwa, gdzie cena noclegu będzie konkurencyjna w stosunku do oddalonego o 20 km centrum Limanowej (z Jurkowa tylko 8 km do wieży widokowej na Mogielnicy). Do najdroższych noclegów należą apartamenty (ul. Lipowa, w zakolu rzeki) oraz hotele przy ul. Marka (Dworek Marsów, Muzeum Ziemi Limanowskiej) i ul. gen. Władysława Sikorskiego. W okolicy rynku miejskiego (Bazylika Matki Bożej Bolesnej) nie znajdziemy wielu obiektów, najbliżej niego położone są kwatery przy ul. Grunwaldzkiej (1,5 km do stacji kolejowej) oraz ośrodek wczasowy przy ul. Zygmunta Augusta (2 km od stacji). Noclegi na terenie wsi Sowliny to możliwość najszybszego dotarcia do wyciągu narciarskiego (Limanowa-Ski na stoku Łysej Góry – 781 m n. p. m.) oraz powrotu na trasę do Bochni (skąd można wyruszyć w dwóch kierunkach - do Krakowa lub Tarnowa). Obiekty noclegowe w Limanowej, oprócz otoczenia malowniczych krajobrazów i szlaków turystycznych (w tym rowerowych), są odpowiednie dla pobytu z dziećmi, a ich ustronne położenie umożliwia korzystanie z atrakcji na świeżym powietrzu o każdej porze roku (grill, ognisko, wędkowanie, jazda na nartach).

Limanowa – Małopolska i Beskid Wyspowy

Górskie miasto położone na styku strumieni Mordarka, Jabłoniec i Starowiejskiego w Beskidzie Wyspowym. Limanowa to baza turystyczna i ośrodek narciarski. Nad miastem wznosi się Miejska Góra (716 m n.p.m.) oraz Łysa Góra (781 m n.p.m.), które połączone są płytką przełęczą. Na Miejskiej Górze znajduje się najwyższy w Polsce krzyż z tarasem widokowym - zwany również Krzyżem Jubileuszowym (wys. 37 m, szer. 13 m). W tutejszych potokach pływają klenie i pokaźne pstrągi, a na amatorów wypoczynku czekają trasy piesze, rowerowe, konne i dobra infrastruktura sportowa. Limanowa leży przy drodze krajowej nr 8, w pobliżu Nowego Sącza (26 km), Bochni (39 km), Rabki-Zdroju (46 km), Myślenic (56 km) i Krakowa (65 km).

Weekend w malowniczej stolicy Beskidu Wyspowego

Limanowa to przede wszystkim wspaniała baza dla turystyki górskiej. Przez miasto przebiega kilka szlaków turystycznych – na Jabłoniec (585 m n.p.m.), gdzie jest cmentarz żołnierski, na Koszarską Górę (645 m n.p.m.), na Golców (756 m n.p.m.) czy na Mogielnicę (1170 m n.p.m.). Biegnie tu także szlak papieski i szlak skansenów architektury drewnianej. W Limanowej warto zwiedzić bazylikę słynącą z cudownej figury Matki Boskiej Bolesnej. Secesyjna świątynia posiada 3 nawy i została zaprojektowana przy wykorzystaniu motywów budownictwa drewnianego z okolic Beskidu Wyspowego. W Limanowej mieści się także Kaplica Łask, przy której pojawiło się źródełko o cudownych, leczniczych właściwościach - tłumnie przyjeżdżają tu turyści. W staropolskim dworze Marsów – dawnej siedzibie szlachty – mieści się Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. Osoby lubiące sportowe wyzwania powinny wybrać się na Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT, czyli prawie 100-kilometrową trasę po Beskidzie Wyspowym i Gorcach. W Limanowej odbywa się również Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej.