Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Leśnego Grodu w Milówce

Leśny Gród w Milówce

W Milówce – przy Szlaku na Halę Boraczą – znajduje się niezwykle malowniczy Park Leśny Gród. To niezwykły park botaniczny o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym leżący w górach Beskidu Żywieckiego. Panuje tu bardzo przyjemny klimat, powietrze jest czyste i świeże. Na terenie parku można się natknąć aż na siedem stawów, w których znajdują się różne gatunki ptaków wodnych i niezwykłe rośliny. W całym parku nie brakuje ławeczek i miejsc, gdzie można przyjemnie wypocząć.

Rośliny i zwierzęta

W parku mieszkają niezwykłe zwierzęta, niektóre z nich swobodnie poruszają się pomiędzy turystami na ścieżkach spacerowych. Do nich można zaliczyć np. młode strusie oraz niezwykły okaz białego pawia, który z dumą prezentuje swój piękny ogon. Poza tym w klatkach rozmieszczonych po całym parku mieszkają kury, kuropatwy, króliczki itp.

Bardzo ważną kwestię stanowią tu oczywiście rośliny. Na wiosnę zakwitają żonkile i hiacynty, zaś latem lilie, rododendrony czy wisterie. Jesienią podziwiać można niezwykłe odmiany traw np. trawę pampasową czy rozplenicę japońską. Poza kwiatami i trawami, w parku można się natknąć na zielone klony palmowe, bambusy czy sosny japońskie. W całym parku nieustannie słychać śpiew ptaków i rechotanie żab, z których wiele gatunków jest pod ochroną.

Atrakcje dla dzieci

Park warto odwiedzić z całą rodziną, bo nie brakuje tu atrakcji dla dzieci małych i dużych. Stworzono tutaj bardzo duży plac zabaw, na którym stoi kilka trampolin, ścianek wspinaczkowych, huśtawek i bujanych koników. Atrakcyjny jest również domek na "kurzej stopce", który jest bardzo malowniczy. Starsze dzieci na pewno zainteresują się ogromnymi szachami, których pionki są wielkości człowieka, mogą przejść tor sprawnościowy oraz wyjść na wieżę widokową, z której roztacza się przepiękny widok na okoliczne lasy. Ten wyjątkowy park cieszy się popularnością od 2013 roku, jego wejścia "strzegą" dwa potężne, drewniane totemy.

Informacje dla zwiedzających

Park jest czynny w następujących godzinach: od maja do września wtorek – niedziela 10:00-18:00, w październiku 11:30-15:30, w dni deszczowe – nieczynne.

Cennik: bilet normalny 8 zł, ulgowy 6 zł, wstęp wolny – dzieci do lat 5, niepełnosprawni na wózku, osoby powyżej 75 lat. Więcej szczegółów można znaleźć na http://lesnygrod.info

Polecane obiekty w pobliżu Leśnego Grodu w Milówce