Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kolej Wąskotorowa w Jantarze

Noclegi w pobliżu Kolei Wąskotorowej w Jantarze

Kolej Wąskotorowa w Jantarze

Każdego turystę odpoczywającego w Jantarze na pewno zainteresuje atrakcja, jaką jest kolej wąskotorowa. Kursuje ona na trasie z Jantaru do Malborka, Grudziądza oraz do Sztumu. Podróż kolejką do Malborka trwa trzy godziny. Jest to ciekawa alternatywa dla ruchu ulicznego. Zazwyczaj zatłoczone latem drogi, pełne korków i objazdów można ominąć wybierając wąskotorówkę.

Podróż szlakiem bursztynowym

Kolejka posiada 130 miejsc. Jej trasa wiedzie po najważniejszych miejscowościach polskiego wybrzeża. Jedynym małym utrudnieniem podczas podróży jest konieczność przesiadki, spowodowana różnicą w szerokości torów. Bilety można kupić bezpośrednio u konduktora albo przez Internet. Niezależnie od tego jaką trasę się wybierze, widoki i wrażenia na pewno będą towarzyszyć podczas każdej podróży. Na szlaku Jantar – Malbork można zakupić bilet, który dodatkowo uprawnia również do zwiedzania zamku krzyżackiego wraz z przewodnikiem. Kolejka jeździ codziennie. W zależności od pogody można zająć miejsce w odkrytym wagonie albo w zamkniętym z oknami.

Kolejka w stylu retro

Jantarska kolej wąskotorowa cieszy się wielką popularnością. Na kolejnych przystankach znajdują się małe punkty gastronomiczne, sklepiki z pamiątkami i atrakcje skierowane głównie dla najmłodszych pasażerów. W okresie letnim, a zwłaszcza w soboty wagoniki kolejki bywają bardzo zatłoczone, dlatego warto wcześniej pomyśleć o rezerwacji miejsca. Podczas całej podróży pasażerom towarzyszą wspaniałe nadmorskie krajobrazy. Poza tym sama kolejka należy do prawie już zabytkowych. Obecnie nie ma w Polsce już wielu takich składów. Warto więc odbyć tę podróż retro prawie historycznym pociągiem. Koniecznie trzeba zrobić sobie pamiątkową fotkę albo zakupić widokówkę, których tutaj nie brakuje.

Kolej wąskotorowa posiada swoją stronę internetową, na której można poznać rozkład jazdy, kupić bilet i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Pod adresem https://kolejzulawska.pl/ dowiemy się szczegółów. Warto odbyć podróż tą kolejką zwłaszcza, że ceny nie są wygórowane i w zależności od trasy wahają się od 3 złotych do 12 złotych.

Polecane obiekty w pobliżu Kolei Wąskotorowej w Jantarze