Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Jaskinia Radochowska w Lądku Zdroju

Noclegi w pobliżu Jaskini Radochowskej w Lądku Zdroju

Jaskinia Radochowska w Lądku Zdroju

Jaskinia Radochowska uznawana jest za jedną z największych i najpiękniejszych jaskiń w Sudetach. Przebywając w okolicach Lądka Zdroju, warto zdecydować się na jej zwiedzenie.

Historia

Pierwsze wzmianki na temat istnienia jaskini pochodzą z XVIII wieku. Początkowo do dyspozycji odwiedzających był tylko niewielki fragment groty. Dopiero w latach 1933-1935 pozostała część została oczyszczona i przystosowana do ruchu turystycznego. Niestety w drugiej połowie XX w. jaskinia nie miała swojego opiekuna. Była zaśmiecana i dewastowana. Dopiero w 1999 r jaskinią zajął się speleolog Henryk Nowacki, który doprowadził ją do porządku. W 2012 r. w pobliżu jaskini wybudowano atrakcyjny zbiornik wodny, stanowiący jej dodatkową atrakcję.

Winiarnia

W Pobliżu jaskini działa Winiarnia Radochowska. Turyści mają tam możliwość degustacji i zakupu win z różnych regionów świata, również tych produkowanych na Dolnym Śląsku. Wizyta w Winiarni to doskonały sposób na odpoczynek po zwiedzaniu jaskini. Winiarnia otwarta jest codziennie w godzinach od 10.00 do 21.00.

Zwiedzanie

Zwiedzania jaskini odbywa się w towarzystwie przewodnika. Każdy odwiedzający otrzymuje specjalny kask ochronny z latarką. Zalecane jest wygodne obuwie i sportowy strój. Zwiedzanie jest w pełni bezpieczne. W jaskini mogą przebywać dzieci, które ukończyły już 3,5 roku. Łączna długość korytarzy jaskini to ok. 500 metrów. Trasa zwiedzania liczy 300 metrów. W niektórych miejscach odwiedzający muszą przeciskać się przez ciasne szczeliny, co stanowi dodatkowe urozmaicenie wycieczki. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość dojazdu do jaskini zadaszoną bryczką.

Jaskinia Radochowska jest otwarta od 1 maja do 30 września przez wszystkie dni w tygodniu od godz. 10.00 do godz. 18:00. Ostatnie wejście o godz 17:20. Ceny biletów wynoszą: normalny 15 zł, ulgowy 12 zł. Grupy zorganizowane powinny dokonać wcześniejszej rezerwacji. Pod koniec sezonu, a także poza sezonem przed wizytą należy skontaktować się telefonicznie z przewodnikiem.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://jaskiniaradochowska.pl/.

Polecane obiekty w pobliżu Jaskini Radochowskej w Lądku Zdroju