Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Spływ Dunajcem

Noclegi w pobliżu przystani flisackiej nad Dunajcem

Spływ Dunajcem

Spływy łodziami flisackimi Przełomem Dunajca to jedna z największych atrakcji turystycznych w Pieninach. Spływy te odbywają się od wiosny do jesieni i każdego roku przyciągają wielu turystów rządnych wrażeń. Niesamowite widoki, dreszczyk emocji oraz ciekawe flisackie opowieści to tylko niektóre z walorów takiego spływu.

Warianty spływu flisackiego

Spływ Przełomem Dunajca może być rozpoczęty w dwóch lokalizacjach, mianowicie w Sromowcach Wyżnych (przystań początkowa w Kątach) lub w Sromowcach Niżnych (przystanek na trasie spływu). Możliwe do wyboru są również dwie trasy spływu - wariant krótszy do Szczawnicy (18 km) lub wariant dłuższy do Krościenka nad Dunajcem (23 km).

Jak dojechać na spływ?

Do przystani początkowej w Sromowcach Wyżnych można dostać się na dwa sposoby - własnym samochodem lub korzystając z usług prywatnych przewoźników. W sezonie turystycznym nie ma problemów z komunikacją - busy na trasie Szczawnica - Krościenko - Sromowce Wyżne odjeżdżają co kilkanaście minut. Przy przystani początkowej zorganizowany jest obszerny parking, który pomieści samochody turystów zainteresowanych spływem. Dzięki doskonale rozwiniętej infrastrukturze gastronomicznej, zarówno w Szczawnicy jak i Krościenku nad Dunajcem, po skończonym spływie można zjeść smaczny obiad.

Informacje dla turystów

Łodzie flisackie wypływają z przystani, jeżeli na ich pokładzie zbierze się wymagana ilość osób (11 - w tym maksymalnie 5 dzieci na biletach ulgowych). Bilet na Spływ Dunajcem można nabyć w kasach w następujących godzinach:

  • 9.00-16.00 (kwiecień)
  • 8.30-17.00 (od maja do sierpnia)
  • 8.30-16.00 (wrzesień)
  • 9.00-15.00 (październik)

Ceny biletów na spływ Dunajcem kształtują się następująco:

W okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca oraz od 1 września do 31 października: bilet normalny 66 zł, ulgowy 34 zł. W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia bilet normalny 68, ulgowy 39. Ulga przysługuje dzieciom do lat 10.

Ze szczegółami informacjami dotyczącymi organizacji spływów Przełomem Dunajca można zapoznać się na oficjalnej stronie Związku Flisaków, która dostępna jest pod adresem http://www.flisacy.com.pl/.

Polecane obiekty w pobliżu przystani flisackiej nad Dunajcem