Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Szlaki turystyczne w Pieninach

Noclegi w pobliżu Szlaków turystycznych w Pieninach

Szlaki turystyczne w Pieninach

Niewielkie miasteczko położone nad Dunajcem - Krościenko, to miejsce które każdego roku odwiedzają liczni wczasowicze poszukujący urokliwego miejsca na spędzenie urlopu. Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w okolicy jest Spływ Flisacki Przełomem Dunajca. Ciekawie czas w okolicy spędzić można również podczas wycieczek po górskich szlakach.

Dwa główne węzły szlaków w Pieninach

Krościenko nad Dunajcem to drugi największy po Szczawnicy węzeł szlaków turystycznych na terenie Pienin. Można stąd wyruszyć między innymi na Trzy Korony, Czertezik, Sokolicę lub w drugą stronę - na Przechybę lub Lubań. Trasy turystyczne są bardzo zróżnicowane pod kątem długości i stopnia trudności, dzięki czemu zarówno wprawiony piechur, jak i osoba stawiająca swoje pierwsze kroki na górskich ścieżkach będą zadowoleni.

Trasa na Trzy Korony

Wiele osób błędnie uważa, że Trzy Korony to najwyższe wzniesienie Pienin. Otóż nie jest to prawdą, bo najwyższym szczytem w Pieninach jest Wysoka. Za to Trzy Korony pozostają niezmiennie najchętniej odwiedzaną górą - turyści zgodnie twierdzą, że z tarasu widokowego pod szczytem Trzech Koron roztacza się przepiękny widok na Tatry.

Wycieczka z Krościenka na Trzy Korony statystycznie nie powinna zająć więcej czasu niż około półtorej godziny. Oczywiście do przewidywanego czasu wędrówki należy doliczyć konieczne przerwy. Trasa nie jest nazbyt wymagająca kondycyjnie, choć zdarzają się ostrzejsze podejścia, na których można dostać zadyszki. Chcąc dotrzeć na taras widokowy pod Trzema Koronami należy najpierw kierować się znakami żółtymi, a następnie niebieskimi.

Szlak zielony na Sokolicę

Jednym z najbardziej charakterystycznych wzniesień w Pieninach jest Sokolica. Od wielu lat przy jej szczycie rośnie samotne drzewko, które jest bohaterem zdjęć pamiątkowych praktycznie wszystkich turystów. Szlak prowadzący na Sokolicę, zaczyna się w centrum Krościenka na Rynku. Podążając za znakami koloru zielonego, na szczyt dochodzi się po nieco ponad godzinie.

Polecane obiekty w pobliżu Szlaków turystycznych w Pieninach