Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Iwonicz-Zdrój - oferta noclegu w IwoniczuiZdroju i okolice

  • 1

Noclegi w Iwoniczu-Zdrój

Ze względu na uzdrowiskowy charakter Iwonicza-Zdrój bazę noclegową tworzą w głównej mierze sanatoria (18%), ale także kwatery prywatne i agroturystyki (15%), które uzupełniają zaplecze noclegowe o każdej porze roku (miasteczko rozwinęło się turystycznie również zimą - wyciąg narciarski na zboczu Góry Winiarskiej - 529 m n.p.m.). Położenie obiektów noclegowych na mapie Iwonicza-Zdroju uzależnione jest w pierwszej kolejności od zabudowy – wokół Parku Zdrojowego z pijalnią wód (w promieniu ok. 500 m) znajdziemy najdroższe propozycje noclegowe, na które (oprócz sanatoriów) składają się pokoje gościnne i apartamenty. Niektóre z nich znajdują się ok. 100 m od zabytkowego Bazaru, który stoi na początku deptaku (pl. Dietla). Ponieważ miasteczko jest niewielkie, wynajmując nocleg w części północno-wschodniej (domy wczasowe, kwatery prywatne), spacer do głównej atrakcji uzdrowiska zajmuje tylko ok. 15-20 min (z ul. Winiarskiej do Parku Zdrojowego). Podczas pieszej wycieczki można podziwiać ciekawą drewnianą zabudowę uzdrowiska oraz zabytki. Nocleg we wschodniej części miasteczka (kwatery od ul. Feliksa Piwarskiego, obok Urzędu Gminy) będzie optymalny i dogodny dla podróżujących autobusem. Przystanek mieści się 400 m od Urzędu Gminy i niecałe 100 m od Kościoła św. Iwo. Doba w obiektach noclegowych na terenie Iwonicza-Zdrój kosztuje od 20 do 110 zł.

Iwonicz-Zdrój – Podkarpackie uzdrowisko

Uzdrowisko zwane Księciem wód jodowych znane już w 1578 r., położone malowniczo w bukowo-jodłowym lesie w Beskidzie Niskim, nad potokiem Iwoniczanka. Nazwa miejscowości Iwonicz-Zdrój związana jest z kultem św. Iwona uwiecznionego przez mistrza Jana Matejkę w miejskiej kaplicy. Wraz z intensywnym rozwojem uzdrowiska w XIX w. powstało tu wiele oryginalnych pensjonatów inspirowanych stylem szwajcarskim – dziś stanowiących interesujące zabytki i tworzących unikalny klimat. Uzdrowisko leży przy drogach nr 19 oraz 28 w pobliżu Krosna (16 km), Sanoka (38 km) i w odległości 72 km od Rzeszowa.

Uzdrowiskowy wypoczynek w szwajcarskim stylu

W Iwoniczu-Zdroju występuje dobrze zachowany układ przestrzenny oraz budynki zabudowy drewnianej posiadające wartość historyczną i zabytkową. Ich powstanie datuje się na XIX/XX w. Ta występująca w Iwoniczu-Zdroju architektura to styl szwajcarski połączony z elementami architektury polskiej. Do miejskich atrakcji należy ponad 400-letnie uzdrowisko, Pijalnia Wód oraz Park Zdrojowy. Zwiedzając Iwonicz, można wybrać jeden ze szlaków turystycznych biegnących przez miasto albo specjalnie wytyczone dla kuracjuszy ścieżki zdrowia. Zimą turyści mogą korzystać ze stoku narciarskiego. Imprezą sportową rozgrywaną w Iwoniczu jest m. in. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich. W ramach koncertów muzyki poważnej w mieście odbywa się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Ars Musica.