Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu szlaków turystycznych z Iwoniczu-Zdroju

Szlaki turystyczne z Iwonicza-Zdroju

Iwonicz-Zdrój należy do najstarszych uzdrowisk w kraju. Słynie z wód mineralnych, a także z pięknych widoków, które można podziwiać na szlakach turystycznych. Jeśli więc lubimy górskie wycieczki, Iwonicz-Zdrój to miejscowość, którą powinniśmy odwiedzić.

Różnorodne szlaki

Na górę „Cergowa” prowadzi szlak czerwony – góra posiada trzy stoki, na których znajduje się kilka niewielkich jaskiń, a także "Złota Studzienka", źródełko związane ze św. Janem z Dukli oraz dwa rezerwaty - Rezerwat Tysiąclecia na Górze Cergowej i Rezerwat Cisy w Nowej Wsi. Ze szczytu Cergowej można zobaczyć Tatry.

Do Rymanowa-Zdroju wiedzie szlak zielony – prowadzi on turystów przez bardzo urokliwe dolinki oraz "beskidzkie połoniny", czyli łąki wolne od zarośli. Szlak biegnie przy centrum rozrywki "Krakoviak", przy potoku Iwonka, a następnie przy sanatorium "Pod Jodłą".

Na „Żabią Górę” dotrzeć można szlakiem zielonym – wiedzie on przez Plac Dietla, a następnie przez Las Iwonicki, drogą gruntową dociera na szczyt Żabiej Góry. Jest to szczyt pozbawiony zarośli, z którego rozpościera się piękna, rozległa panorama obejmująca las Wólecki, Jasielsko-Sanockie, górę Cergową oraz panoramę Beskidu Niskiego.

„Do cerkwi w Bałuciance” doprowadzą nas szlaki niebieski żółty. Spacer zaczyna się w okolicach Placu Oczki w Iwoniczu Zdroju, a następnie biegnie wzdłuż Potoku Iwonickiego. Dalej prowadzi przy górze Borowinowa, gdzie można zobaczyć pozostałości po wydobyciu ropy naftowej i następnie do cerkwi w Bałuciance. Ścieżka okrąża szczyt góry Glorietta i biegnie przez las do Rymanowa Zdroju. Przy dobrych warunkach pogodowych można z tego miejsca dostrzec Tatry. Następnie szlak biegnie przez Przymiarki do Bałucianki.

Do Lasu Grabińskiego i kościoła w Iwoniczu biegnie szlak czerwony. Wędrujący nim turyści dotrą do punktu widokowego na górze Cyrenajka.

Do Kościółka w Klimkówce zaprowadzi piechurów szlak żółty – zgodnie z legendą w tej wsi woły wyorały krzyż i następnie uklękły przed nim – stąd nazwa Klimkówka. Obok kościółka można zobaczyć drewnianą rzeźbę św. Nepomucena, w pobliżu tryska źródełko, które jest uznawane za cudowne. Trasa prowadzi przez las św. Iwona, ścieżkę Hrabiny Załuskiej, dolinę potoku Flora, później łączy się ze szklakiem do Rymanowa.

Polecane obiekty w pobliżu szlaków turystycznych z Iwoniczu-Zdroju