Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rymanowie-Zdroju

Kościół Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rymanowie-Zdroju

Rymanów – Zdrój to jedno z bardziej cenionych uzdrowisk położonych na południu Polski. Znajdująca się w województwie podkarpackim miejscowość to świetne miejsce do wypoczynku dla turysty w każdym wieku. Rymanów – Zdrój znajduje się w idealnym miejscu do relaksu. Spokojne okolice, świeże powietrze i wyjątkowe walory turystyczne sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd właśnie w te strony. Wypoczynek w tych stronach jest związany często z podreperowaniem stanu zdrowia, gdyż w miejscowości znajduje się wiele sanatoriów uzdrowiskowych. Oprócz wyjątkowych szlaków turystycznych czy pięknego parku zdrojowego warto zwrócić uwagę na zabytki architektoniczne tego miejsca. Jednym z ciekawszych jest kościół św. Stanisława Biskupa.

Historia świątyni

Jednym z ciekawszych budynków w Rymanowie – Zdroju jest kościół pod wezwaniem św. Stanisława. Świątynia, którą możemy obecnie oglądać, została poświęcona przez biskupa w 1926 r. Jak podają przekazy, na tym miejscu wcześniej znajdowało się inne miejsce kultu - najprawdopodobniej była to drewniana kaplica wybudowana przez Annę Potocką. Do czasów II wojny światowej kaplica ta była jednak udostępniona tylko gościom uzdrowiska. Kościół został rozbudowany (nawy boczne, zakrystia oraz sanitariaty) w latach 1999 - 2004 i obecnie jest to naprawdę okazałe miejsce. W 2007 roku do kościoła sprowadzono relikwie św. Faustyny Kowalskiej.

Zwiedzanie

Kościół św. Stanisława w uzdrowiskowej miejscowości Rymanów - Zdrój to przede wszystkim miejsce kultu religijnego. W tutejszej parafii funkcjonuje wiele grup parafialnych jednoczących wiernych. Swoją posługę oprócz miejscowych księży pełnią tutaj również siostry Szarytki. W niedziele i święta Msze Św. odprawiają się tu w godzinach 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 19.00 (w okresie wakacyjnym).

Szczegółowe informacje można znaleźć na: http://www.parafia-rymanow-zdroj.pl

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rymanowie-Zdroju