Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy szlaków turystycznych z Rymanowa Zdroju

Szlaki turystyczne z Rymanowa Zdroju

Wśród wielu miejscowości uzdrowiskowych na uwagę turystów i kuracjuszy zasługuje Rymanów Zdrój. Chociaż jest to niewielka i położona nieco na uboczu miejscowość, warto tam zajrzeć, jeśli poszukujemy spokojnej atmosfery, idealnej do letniego wypoczynku. Nie tylko turyści, ale także kuracjusze chętnie przyjeżdżają w to miejsce o każdej porze roku, nie tylko latem. Chociaż najbardziej znane są rymanowskie wody mineralne, to jednak można znaleźć tu wiele innych atrakcji. Okolica może poszczycić się wieloma szlakami turystycznymi.

Najpopularniejsze szlaki turystyczne w okolicach

Chociaż niewielu turystów o tym wie, Rymanów Zdrój to idealne miejsce na rozpoczęcie pieszej wędrówki. Znajduje się tu wiele szlaków, szczególnie pieszych. Oczywiście można skorzystać tutaj również ze szlaków przygotowanych dla rowerzystów.

Najczęściej wybieranym przez turystów szlakiem pieszym przebiegającym przez miejscowość jest Główny Szlak Beskidzki. Długość trasy pomiędzy sąsiadującymi uzdrowiskami Rymanowem Zdrojem a Iwoniczem Zdrojem, równie popularnym i cenionym wśród kuracjuszy uzdrowiskiem, wynosi około 2,5 godziny. Można tu także skorzystać z wyjątkowej ścieżki przyrodniczej i ścieżki zdrowia. Jest to trasa wytyczona w okolicach Rymanowa Zdroju, której przejście zajmuje turystom od 2 do 4 godzin. Podczas trasy można zatrzymać się w wielu punktach edukacyjnych, które zostały specjalnie oznaczone. Ta ścieżka o długości 5,5 km to świetna propozycja dla turysty w każdym wieku, gdyż różnica wzniesień nie jest duża, a ta trasa jest naprawdę ciekawa. Podczas przejścia można nie tylko podziwiać panoramę (znajduje się tu wyjątkowy punkt widokowy), ale także zapoznać się z tutejszą roślinnością.

Sporym zainteresowaniem cieszą się także inne szlaki jak: ścieżka do Królowej Wołtuszowej czy trasa Łemka, a także ścieżka na Beskidzką Połoninę. Turyści chętnie wybierają także trasy rowerowe: Szlak pomiędzy Zdrojami czy Rowerowy Szlak Etnograficzny – pętla z Rymanowa Zdroju przez Rymanów, Bartoszów, Sieniawę, Rudawę Rymanowską i Wisłoczek z powrotem do uzdrowiska.

Polecane obiekty w okolicy szlaków turystycznych z Rymanowa Zdroju