Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Dębkach

Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej w Dębkach

Jednym z kierunków letniego wypoczynku najchętniej wybieranym przez Polaków jest polskie morze. Bałtyk zachwyca o każdej porze roku. Wypoczynek w tym regionie to idealny sposób na letni relaks przede wszystkim z uwagi na możliwość kąpieli czy opalania się na plażach. Pomimo, że nad polskim morzem znajduje się wiele popularnych kurortów turystycznych, przybywający w te okolice coraz częściej decydują się na wybór mniejszych miejscowości. Jedną z osad, w których można znaleźć spokój są Dębki - niewielka miejscowość położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia podczas wakacji w Dębkach jest Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej.

Zabytkowa kaplica

Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Dębkach to świetne miejsce na chwilę zadumy nad brzegiem Bałtyku. To niewielkie miejsce kultu znajduje się na terenie Ośrodka Rekolekcyjno - Wczasowego. Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej to miejsce niezwykle spokojne, skłaniające do modlitwy. Obiekt ten został wybudowany w 1935 r. Za projekt tego miejsca odpowiadał mieszkaniec Kaszub T. Hornung, który pochodził z nieodległej wsi Wiela. Wnętrze kaplicy jest wykonane w drewnie i dlatego przybywający w to miejsce turyści i pielgrzymi koncentrują się nie tylko na modlitwie, ale i na walorach architektonicznych kaplicy. Architektura Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Dębkach nawiązuje do stylu często spotykanego na Kaszubach. We wnętrzu można podziwiać przepiękne, drewniane zdobienia – płaskorzeźby i inne elementy wyposażenia. Pomimo, że wnętrze kaplicy nie jest duże, jest bardzo bogato zdobione i potrafi zachwycić każdego turystę.

Informacja dla turystów

Do zabytkowej, drewnianej kaplicy w Dębkach przybywają przede wszystkim turyści. W miesiącach letnich (lipiec, sierpień) msze św. niedzielne w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej odbywają się w godz. 8.00, 9.30, 11.00, 18.00, 19.30. W tygodniu można uczestniczyć w nabożeństwach o godz. 8.00 i 19.00. Ponadto wierni gromadzą się tu na Apelu Jasnogórskim - każdego dnia o godz. 20.45.

Polecane obiekty w pobliżu Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Dębkach


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!