Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Zamość - oferta noclegu w Zamościu i okolice

Noclegi w Zamościu

Noclegi na terenie Zamościa rozmieszczone są od Starego Miasta w orientacji pionowej, a głównym punktem odniesienia do ich lokalizacji jest tzw. szosa lubelska (droga krajowa nr 17 Warszawa-Hrebenne). Jadąc do Zamościa z południa (Tomaszów Lubelski 37 km), wybór kwater będzie największy. Już przy granicy miasta z Wólką Panieńską spotkamy pierwsze miejsca noclegowe, których położenie przy obwodnicy centrum pozwoli na szybki powrót na trasę. Nocleg na obszarze wyznaczonym przez ul. Partyzantów i Żdanowską będzie tańszą alternatywą dla kwater w centrum, a od starówki dzieli je 300-800 m. Ceny w hotelach otaczających Rynek Wielki mogą sięgać nawet do 170 zł/dobę, lecz nocleg w samym sercu miasta przybliży największe zabytki Zamościa (katedra, ratusz, kamienice ormiańskie i otaczająca rynek ul. Łukasińskiego z fragmentami Twierdzy Zamość). Odchodząca od rynku ul. Królowej Jadwigi (pokoje gościnne) prowadzi do Parku Miejskiego i ogrodu zoologicznego. Noclegi na terenie podmiejskiego osiedla Sitaniec zagwarantują spokój i bezpieczeństwo, będą odpowiednie na pobyt z dziećmi. Dojazd ulicą Piłsudskiego do centrum zajmie niecałe 15 min. Z tej północnej dzielnicy Zamościa łatwo również dostać się do Lublina (89 km) i dalej w kierunku Kielc lub Warszawy.

Informacje o Zamościu

Niewątpliwa Perła Renesansu, dzieło hetmana koronnego Jana Zamoyskiego, który zbudował miasto jako twierdzę na wzór architektury włoskiej – z pięknymi fortyfikacjami, regularną siatką ulic oraz trzema rynkami. Zamość oparł się – jako jedno z 3 miast – atakom Szwedów w czasie tzw. potopu szwedzkiego i do dziś budzi podziw pod względem architektury i urbanistyki. Podczas II wojny światowej tutaj przechowywano „Hołd Pruski” Jana Matejki. Współczesny Zamość to kulturalna i turystyczna stolica Zamojszczyzny, miasto, gdzie mieszkał Bolesław Leśmian i Marek Grechuta. Rozwija się tu także sektor produkcyjny (utworzono tu podstrefę Zamość dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec) oraz przemysł spożywczy i metalowo-drzewny. Zamość położony w sercu Roztocza i na pograniczu kresów to także dobra baza wypadowa w różne zakątki Lubelszczyzny. Miasto leży w pobliżu Szczebrzeszyna (21 km), Zwierzyńca (30 km), Krasnobrodu (27 km) i Hrubieszowa (52 km).

Zwiedzając Padwę Północy

Miasto założone przez hetmana Jana Zamoyskiego cechuje wspaniała architektura i zabytki, których największe skupisko znaleźć można na Starym Mieście. Ratusz, Biblioteka Akademii Zamojskiej, Pałac Zamoyskich, synagoga czy katedra to tylko niektóre z najważniejszych miejsc. Spacerując warto zwrócić uwagę na przepiękne, bogato zdobione kamienice. Miasto Jana Zamoyskiego posiada aż 3 rynki: Wielki, Solny i Wodny. Przez Zamość przebiegają szlaki turystyczne odkrywające piękno roztoczańskiej przyrody. W średniowieczu było to jedno z niewielu polskich miast, które mogło się poszczycić 7 bastionami obronnymi. Hejnał jest tu grany na trzy strony świata. Jak głoszą legendy założyciel nie lubił Krakowa i z tego powodu w tamtą stronę nie wybrzmiewa melodia hejnału. Zamojskie Lato Teatralne to wydarzenie, podczas którego na zamojskiej starówce można oglądać przedstawienia teatralne z całej Polski. Prawdziwym świętem dla melomanów są Zamojskie Dni Muzyki, których program wypełniony jest koncertami muzyki klasycznej. Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to coroczne wydarzenie, podczas którego biegacze upamiętniają żołnierzy polskiego podziemia. Podobną sportową imprezą jest Bieg Wokół Twierdzy Zamość.