Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Zwierzyniec - oferta noclegu w Zwierzyńcu i okolice

Oglądasz Zwierzyniec (Zwierzyniec / zamojski / lubelskie).
Czy chodziło Ci o:

Noclegi w Zwierzyńcu

Nocleg w Zwierzyńcu to doskonała okazja na wypoczynek blisko wspaniałej przyrody. Niemal co czwarty obiekt noclegowy, jaki możemy spotkać w Zwierzyńcu to agroturystyka. Zaraz po nich znajdują się kwatery prywatne, które oferują noclegi w przystępnych cenach (już od 18 zł/doba). Granice miejscowości wyznacza z trzech stron Roztoczański Park Narodowy, a wypoczynek w otoczeniu obszarów chronionych gwarantuje, iż podczas urlopu zaznamy spokoju i harmonii z naturą. Noclegi w Zwierzyńcu otaczają także najciekawsze zabytki miejscowości. Najdroższe kwatery spotkamy niemal 100 m od Kościoła Na Wyspie i 200 m od Zwierzyńczyka (ul. Browarna – tutaj również znajduje się zabytkowy browar i pijalnia), a także we wschodniej części miasta (obok stawu Rudka, 300 m od dworca PKP). Przy ul. Biłgorajskiej (200 m od cmentarza wojennego) znajdują się tanie miejsca noclegowe (w tym kemping), skąd blisko do Pałacu Plenipotenta (900 m), Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego RPN (1 km) oraz plaży i stawu kąpielowego Echo (1,8 km). Centralna zabudowa miejscowości skupia wzdłuż przecznic ul. Partyzantów oraz po lewej stronie ul. Zamojskiej najtańsze oferty noclegowe. Wybór którejkolwiek z nich sprawi, że wszędzie dotrzemy pieszo (niektóre kwatery oferują przejazdy bryczką), a wycieczki w obrębie miasta pozwolą poznać uroki malowniczego i zielonego Roztocza.

Informacje o Zwierzyńcu

Zwierzyniec położony na Lubelszczyźnie nad rzeką Wieprz, na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego to niezwykle urokliwe miasto. Założył je w XVII w. kanclerz i hetman Jan Zamoyski. Ówczesny Zwierzyniec to letnia siedziba rodu Zamoyskich, gdzie wkrótce zlokalizowano siedzibę Ordynacji Zamoyskich. W tym okresie powstało wiele pięknych zabytków – w stylu szwajcarskim Pałac Plenipotenta czy wzniesiony na wodzie kościół św. Jana Nepomucena. Bywali tutaj Marysieńka Sobieska i Jan III Sobieski oraz Jerzy Wasowski. Współcześnie miejscowość rozwija się jako centrum turystyki i wypoczynku. Ciekawostką jest, że gmina Zwierzyniec posiada największy w Polsce odsetek lasów – 66%. W okolicy Zwierzyńca znajduje się Biłgoraj (20 km) oraz Zamość (30 km).

Wypoczynek w sercu Roztocza

Warto tu zwiedzić budynek zarządu Ordynacji Zamojskiej – jeden z pierwszych magnackich majątków na ziemiach polskich. Wyjątkowe wrażenie sprawia również barokowy kościół św. Jana Nepomucena znajdujący się na wyspie, zwany również kościołem na wodzie. Obiekt wybudowany został na terenie stawu kościelnego w centrum Zwierzyńca. Widowiskowa jest procesja wokół kościoła, która odbywa się co roku 21 maja w święto św. Jana Nepomucena. Podczas procesji za łodzią z biskupem trzymającym monstrancję płynie sznur kajaków z wiernymi. W Zwierzyńcu znajduje się rekordowa liczba pomników - na 50 mieszkańców przypada 1 pomnik. Znajduje się tam między innymi jedyny na świecie pomnik szarańczy oraz pomnik tajemniczego oka opatrzności. Innym ciekawym zakątkiem miasta jest dzielnica Borek, w której zlokalizowany jest zespół drewnianych domów z lat 20- i 30-tych XX w. i najwęższą ulicą o szerokości ok. 1,5 m, gdzie możliwy jest tylko przejazd rowerem lub przejście pieszych. Przez Roztoczański Park Narodowy ze Zwierzyńca do Krasnobrodu prowadzi trakt napoleoński, zwany przez miejscowych drewnianą drogą. Według legend drogą tą miał przemieszczać się Napoleon wraz z wojskami w drodze na Moskwę w 1812 r. Zwierzyniec to także punkt startowy wielu tras pieszych i rowerowych po Roztoczu – na trasie unikalne i piękne krajobrazy oraz stanowiska przyrodnicze. Sztandarową imprezą organizowaną w mieście jest Letnia Akademia Filmowa oraz Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką. Biegacze będą mogli sprawdzić swoje możliwości podczas Ultramaratonu – Roztocze, biegnącego przez 5 miasteczek w tym Zwierzyniec.