Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Krasnobród - oferta noclegu w Krasnobrodzie i okolice

Noclegi w Krasnobrodzie

Obiekty noclegowe w Krasnobrodzie rozmieszczone są głównie w dwóch kierunkach – od centrum (Dom Kultury na ul. 3 Maja) w kierunku północnego brzegu zalewu oraz ulicą Tadeusza Kościuszki na południe (po wschodnie granice rezerwatu Święty Roch). Atuty okolicy (związane z położeniem nad zalewem oraz na terenie parku krajobrazowego) sprawiły, że większość obiektów noclegowych stanowią domki letniskowe oraz agroturystyki powstałe na prywatnych działkach otoczonych lasami. Ceny noclegów są w większości satysfakcjonujące, w porównaniu do wczasów w modnych polskich kurortach. Znajdziemy kilka noclegów o wyższym standardzie (ul. Wczasowa – 1 km od Kaplicy Św. Rocha), lecz przeważają kwatery o średnim standardzie i cenie. O wynajęciu pokoi i domków na okres wakacyjny należy pomyśleć zdecydowanie wcześniej, szczególnie jeśli chcemy wypocząć nad zalewem (domki nawet 50 m od plaży i molo). Noclegi bliżej centrum (oraz w kierunku wsi Majdan Wielki) nie będą przeszkodą w dotarciu nad wodę, ponieważ te najdalsze znajdują się ok. 3 km na wschód od plaży. Pokoje gościnne w części Podklasztor i Turzyniec sąsiadują z Kaplicą Na Wodzie oraz Kościołem Nawiedzenia NMP (300-600 m). Biegnąca z centrum ul. Sanatoryjna prowadzi do wieży widokowej na obszarze kamieniołomu (650 m od centrum na północny-zachód) oraz do dawnego zespołu pałacowego (dzisiejsze sanatorium dla dzieci).

Krasnobrodzie na Roztoczu

Uzdrowisko oraz kurort turystyczny na Roztoczu Środkowym, nad rzeką Wieprz. Krasnobród położony na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego to miejsce o dużych walorach przyrodniczych. Historycznie to także ważny ośrodek rzemiosła garncarskiego oraz meblarstwa, a zarazem miejsce objawień maryjnych i ośrodek pielgrzymkowy z Sanktuarium Marii Panny. Pod koniec XIX w. Krasnobród był jednym z dwóch w Europie sanatoriów przeciwgruźliczych. Podczas wybuchu II wojny światowej odbyła się bitwa pod Krasnobrodem - najprawdopodobniej ostatnie starcie oddziałów konnych w kampanii wrześniowej. Krasnobród znajduje się ok. 20 km od Tomaszowa Lubelskiego oraz ok. 30 km od Zamościa.

Krasnobród, czyli weekend w sercu Roztocza

Roztoczańskie miasto przyciąga piękną przyrodą, zabytkami i ofertą uzdrowiskową. Położone jest na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego, którego największą atrakcją jest koryto rzeki Wieprz i jego źródła. Na terenie Krasnobrodu znajduje się zalew, który poprzez swoją powierzchnię (23 ha) stanowi największy rekreacyjny zbiornik na Roztoczu. Wokół jeziora znajduje się rozbudowana infrastruktura – duża, piaszczysta plaża, zjeżdżalnia, pomosty oraz oświetlone molo. Na północ od zalewu leży kamieniołom wraz z wieżą widokową w kształcie baszty. Największymi zabytkami sakralnymi miasta są: barokowy kościół Nawiedzenia NMP wraz z Kaplicą na Wodzie, kaplica św. Onufrego, św. Mikołaja oraz św. Antoniego. Ścieżka z kościoła do kapliczek prowadzi przez zabytkową aleję kasztanowo-brzozową. Ważnym miejscem religijnego kultu jest drewniana kaplica św. Rocha. Jak wierzą mieszkańcy - wody ze źródeł „Kaplicy na Wodzie” i kaplicy św. Rocha mają cudowne właściwości lecznicze. W mieście znajduje się również Pałac Leszczyńskich z XVI w. Obecnie budowla spełnia funkcję sanatorium dla dzieci. W Krasnobrodzie odbywają się cyklicznie takie imprezy jak: Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera, Letnie Międzynarodowe Koncerty Organowe czy Letnia Akademia Filmowa (Zwierzyniec – ok. 20 km.). W ramach wydarzeń sportowych organizowany jest Ultra Maraton Roztocze, cechujący się różnymi dystansami tras, które przebiegają przez malownicze miasteczka.