Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Noclegi w okolicy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Będąc w Zakopanem warto odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które znajduje się tylko 4 km od centrum miasta. Wielu turystów przybywa tutaj na modlitwę i nabożeństwa dziękczynne. Pierwsza kaplica w miejscu obecnego sanktuarium powstała w 1951 roku. Od samego początku odprawiano tu nabożeństwa na cześć Matki Bożej, która objawiła się w Fatimie. Sanktuarium to powstało jako votum za ocalenie życia Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 roku.

Parę słów o Sanktuarium

Ludzie przybywający tam modlą się do Matki Bożej Fatimskiej i uczą się jak wypełniać jej prośby. Na początku modlono się do obrazu, jednak później biskup Fatimy przekazał na ręce kardynała Stefana Wyszyńskiego figurę Matki Bożej Fatimskiej. Figura ta miała wędrować po wszystkich diecezjach Polski, aż w końcu Jan Paweł II dokonał w Rzymie koronacji właśnie tej figury Matki Bożej Fatimskiej, która została w Zakopanem. Na terenie sanktuarium został postawiony ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił msze świętą. Dziewięć lat po zamachu na Ojca Świętego kardynał Franciszek Macharski wmurował kamień węgielny, który przywieziony został z grobu św. Piotra oraz z miejsca pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Ma to przedstawiać więź między sanktuarium w Rzymie i w Fatimie. W 2005 została poświęcona kaplica upamiętniająca śmierć Jana Pawła II. Obecnie sanktuarium jest miejscem nieustannej modlitwy w intencji papieża Franciszka.

Warto odwiedzić to sanktuarium ponieważ było ono bliskie sercu papieża Polaka, w nim wierni modlili się o jego zdrowie po zamachu. W 1997 roku także Jan Paweł II konsekrował kościół, wspominając jak jest on mu bliski. W środku kaplicy znajduje się też figura Anioła Pokoju, która jest niezwykłą relikwią oplecioną różańcowym płotkiem, stoi na kamieniu z miejsca objawień w Fatimie.

Lokalizacja

Do sanktuarium można dojechać wjeżdżając od strony Krakowa, trzeba jechać prosto ul. Nowotarską, minąć dwa ronda, a na trzecim skręcić w lewo, kierunek na Czarny Dunajec lub Chochołów, jechać do sanktuarium ul. Kościeliską ok. 2, 5 km. Warto także zorientować się gdzie można przenocować dzwoniąc na przykład do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej gdzie możemy uzyskać takie informacje.

Polecane obiekty w okolicy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach