Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Jurgów - oferta noclegu w Jurgowie i okolice

  • 1

Gdzie szukać noclegu w Jurgowie?

Noclegi w Jurgowie wybierają nie tylko miłośnicy białego szaleństwa. Prawie trzy czwarte wszystkich noclegów w miejscowości to kwatery prywatne i pokoje gościnne. Znajdziemy je tuż przy parafii rzymskokatolickiej św. Sebastiana i szkoły narciarskiej, równolegle do drogi nr 49 i przy zbiegu Suchego Potoku z Młynówką ok. 1,5 km od Ośrodka Narciarskiego JurgówSki. Jeżeli zależy nam na nieco wyższym standardzie noclegu, zdecydujmy się na któryś z kilku apartamentów, mieszczących się niecałe 200 m od Szkoły Narciarskiej Ski-Plus. Tuż pod samym stokiem, obok stacji narciarskiej i działającego tam centrum wypoczynku także można wynająć pokoje - jest to dobra opcja dla wszystkich, którzy cały dzień chcą spędzić na uprawianiu sportów zimowych. Wioska zlokalizowana jest przy drodze krajowej nr 49, prowadzącej do granicy ze Słowacją, z Bukowiny Tatrzańskiej dostaniemy się do niej trasą wojewódzką nr 960, a z Krakowa drogą krajową nr 7. Z Zakopanego i Nowego Targu, do których dojedziemy pociągiem, jeżdżą bezpośrednio autobusy.

Jurgów – Małopolska dla narciarzy i kajakarzy

Na terenie Pogórza Spiskiego, które historycznie należało do Królestwa Węgier, na prawym brzegu rzeki Białki mieści się mała wioska – Jurgów. Dawniej osada pasterska, obecnie ośrodek turystyczny. Tylko 3 km dzielą przybywających tu turystów od Bukowiny Tatrzańskiej z jej licznymi szlakami i termami i 19 km od Zakopanego, stolicy Tatr. Sam Jurgów znany jest ze stacji narciarskiej JurgówSki, rzeki Białki, dającej możliwość uprawiania sportów ekstremalnych i zabytków na Szlaku Architektury Drewnianej, a także dawnego przejścia granicznego ze Słowacją. Jurgów leży przy trasie nr 49,

Sportowe oblicze Jurgowa

Dla wszystkich spragnionych szaleństwa na stoku Jurgów to dobra opcja na ferie - na stacji narciarskiej JurgówSki znajdą bowiem 2 koleje krzesełkowe, kilka wyciągów talerzykowych, trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności oraz narciarskie trasy biegowe. Fanów sportów wodnych zainteresuje fakt, że na rzece Białce można uprawiać np. kajakarstwo górskie i spływy pontonowe. Należy jednak pamiętać, że jest to rzeka wymagająca odpowiednich umiejętności i sprzętu. Wielu turystów zainteresują znajdujące się w Jurgowie zabytki, należące do Szlaku Architektury Drewnianej: drewniany kościół św. Sebastiana Męczennika i Matki Bożej Różańcowej, zagroda Sołtysów z 1861 r. z ekspozycją etnograficzną i zespół szałasów pasterskich, należących do mieszkańców miejscowości. Ciekawostką jest zaś tartak napędzany kołem wodnym, którego czas powstania nie jest niestety znany. W lipcu w Jurgowie odbywa się w wiosce festyn "Dzień Polowaca" z występami zespołów, zabawami i konkursem strzeleckim, a co kilka lat w innej miejscowości gminy ma miejsce impreza "Lindada".