Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Jurgów - oferta noclegu w Jurgowie i okolice

 • 1

Gdzie szukać noclegu w Jurgowie?

Noclegi w Jurgowie wybierają nie tylko miłośnicy białego szaleństwa. Prawie trzy czwarte wszystkich noclegów w miejscowości to kwatery prywatne i pokoje gościnne. Znajdziemy je tuż przy parafii rzymskokatolickiej św. Sebastiana i szkoły narciarskiej, równolegle do drogi nr 49 i przy zbiegu Suchego Potoku z Młynówką ok. 1,5 km od Ośrodka Narciarskiego JurgówSki. Jeżeli zależy nam na nieco wyższym standardzie noclegu, zdecydujmy się na któryś z kilku apartamentów, mieszczących się niecałe 200 m od Szkoły Narciarskiej Ski-Plus. Tuż pod samym stokiem, obok stacji narciarskiej i działającego tam centrum wypoczynku także można wynająć pokoje - jest to dobra opcja dla wszystkich, którzy cały dzień chcą spędzić na uprawianiu sportów zimowych. Wioska zlokalizowana jest przy drodze krajowej nr 49, prowadzącej do granicy ze Słowacją, z Bukowiny Tatrzańskiej dostaniemy się do niej trasą wojewódzką nr 960, a z Krakowa drogą krajową nr 7. Z Zakopanego i Nowego Targu, do których dojedziemy pociągiem, jeżdżą bezpośrednio autobusy.

Jurgów – Małopolska dla narciarzy i kajakarzy

Na terenie Pogórza Spiskiego, które historycznie należało do Królestwa Węgier, na prawym brzegu rzeki Białki mieści się mała wioska – Jurgów. Dawniej osada pasterska, obecnie ośrodek turystyczny. Tylko 3 km dzielą przybywających tu turystów od Bukowiny Tatrzańskiej z jej licznymi szlakami i termami i 19 km od Zakopanego, stolicy Tatr. Sam Jurgów znany jest ze stacji narciarskiej JurgówSki, rzeki Białki, dającej możliwość uprawiania sportów ekstremalnych i zabytków na Szlaku Architektury Drewnianej, a także dawnego przejścia granicznego ze Słowacją. Jurgów leży przy trasie nr 49,

Sportowe oblicze Jurgowa

Dla wszystkich spragnionych szaleństwa na stoku Jurgów to dobra opcja na ferie - na stacji narciarskiej JurgówSki znajdą bowiem 2 koleje krzesełkowe, kilka wyciągów talerzykowych, trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności oraz narciarskie trasy biegowe. Fanów sportów wodnych zainteresuje fakt, że na rzece Białce można uprawiać np. kajakarstwo górskie i spływy pontonowe. Należy jednak pamiętać, że jest to rzeka wymagająca odpowiednich umiejętności i sprzętu. Wielu turystów zainteresują znajdujące się w Jurgowie zabytki, należące do Szlaku Architektury Drewnianej: drewniany kościół św. Sebastiana Męczennika i Matki Bożej Różańcowej, zagroda Sołtysów z 1861 r. z ekspozycją etnograficzną i zespół szałasów pasterskich, należących do mieszkańców miejscowości. Ciekawostką jest zaś tartak napędzany kołem wodnym, którego czas powstania nie jest niestety znany. W lipcu w Jurgowie odbywa się w wiosce festyn "Dzień Polowaca" z występami zespołów, zabawami i konkursem strzeleckim, a co kilka lat w innej miejscowości gminy ma miejsce impreza "Lindada".

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Jurgowie

 • Który hotel w Jurgowie ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Jurgowie oferuje ośrodek wypoczynkowy "Dom Rekolekcyjny U Cystersów". Umożliwia zakwaterowanie 150 osób.
 • Który nocleg w Jurgowie znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Jurgowa znajduje się agroturystyka "Wynajem Pokoi i Żywienie Domowe Józef Wojtas".
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Jurgowie?

  Jurgów to miasto w którym znajdziesz około 58 noclegów.
 • Gdzie w Jurgowie znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Jurgowie ma kwatera prywatna "Kwatera Prywatna Chowańcówka". Przenocujesz tam już za jedyne 18 złotych.
 • Która oferta w Jurgowie ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Apartament Góry, Tatry, Wypoczynek - Wynajem Pokoi".
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Jurgowie?

  Jurgów - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Muzeum Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze" czy "Ośrodek narciarski Grapa Litwinka w Czarnej Górze". Warto również polecić "Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej" i "Stacja narciarska Koziniec SKI w Czarnej Górze"