Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Górki Szczęśliwickiej w Warszawie

Górka Szczęśliwicka w Warszawie

Położona w centralnej Polsce Warszawa ma niewiele wspólnego z górami i stokami narciarskimi. Jest to jednak częściowo mylne wrażanie, ponieważ leżąca w stolicy Górka Szczęśliwicka okazuje się doskonałym miejscem do zimowego szaleństwa na nartach czy snowboardzie i to bez konieczności opuszczania miasta.

Gruz i śmieci

Górka Szczęśliwicka jest sztucznym tworem powstałym w latach 50-tych XX wieku. To właśnie tutaj składowano tysiące ton gruzu wywożonego ze zniszczonej po II wojnie światowej stolicy. W kolejnych latach górka stała się niechlubnym dzikim wysypiskiem straszącym lokalnych mieszkańców. Postanowiono to zmienić i pod koniec lat 60-tych górkę przysypano ziemią, zasadzono trawą, a wokół utworzono niewielki park rekreacyjny. Stopniowo prowadzono prace mające na celu stworzenie na górce odpowiednich warunków do sportów zimowych. Zainstalowano wyciąg orczykowy, a w 1997 roku „powiększono” górkę o 15 metrów i rozpoczęto przebudowę na stok narciarski.

Od 2008 roku Górka Szczęśliwicka wraz z wyposażeniem została przejęta przez miasto i pozostaje pod jego opieką. Obecnie działają tu dwa wyciągi – krzesełkowy i orczykowy – a łączna powierzchnia stoku wynosząca 9,5 tysiąca metrów kwadratowych w całości pokryta jest sztuczną matą. Stok jest sztucznie naśnieżany, ma 19% nachylenie, oślą łączkę o długości 60 metrów i działa przez cały rok. Trudność zjazdu definiowana jest jako łatwa, dlatego na Górce Szczęśliwickiej najczęściej spotkać można przede wszystkim amatorów zimowego szaleństwa stawiających dopiero pierwsze kroki na nartach czy snowboardowych deskach.

Oferta turystyczna

Na Górce Szczęśliwickiej działają ośrodki szkolenia i instruktorzy, wypożyczania nart i snowboardów, przechowalnia bagażu i restauracja. W okresie letnim czynna jest tu wypożyczalnia sprzętu wodnego do wypraw po Wiśle. W okresie zimowym górkę przejmują narciarze.

Za godzinę jazdy zapłacimy 19 zł za bilet normalny i 13 zł za bilet ulgowy. Dwie godziny to koszt 32 zł normalny lub 20 zł ulgowy, trzy godziny szlaleństwa na stoku to 40 zł bilet normalny i 26 zł ulgowy. Ceny dotyczą dni powszednich. W weekendy zapłacimy drożej, odpowiednio: 15 zł i 18 zł, 40 zł i 30 zł oraz 50 zł i 38 złotych. Stok dla narciarzy otwarty jest od godziny 10:00 do 20:00 i posiada sztuczne oświetlenie. Dokładniejsze dane znajdują się na stronie: http://gorka-szczesliwicka.com

Polecane obiekty w pobliżu Górki Szczęśliwickiej w Warszawie