Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Pałac Kultury i Nauki

Noclegi w okolicy Pałacu Nauki i Kultury

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki

Znajdujący się w centrum Warszawy przy Placu Defilad najwyższy budynek w Polsce, mierzący 237 metrów wysokości. Został wzniesiony w latach 1952-55 jako dar przyjaźni od narodu radzieckiego i utrzymany w stylu radzieckich drapaczy chmur, które inspirowane były z kolei amerykańskimi wieżowcami w stylu art déco. Jest siedzibą wielu firm i instytucji, teatrów, kin, muzeów, sal wystawowych, a także miejscem organizacji targów, spotkań kulturalnych czy występów na scenie Sali Kongresowej (3000 miejsc). Obiekt może poszczycić się 3288 pomieszczeniami o łącznej kubaturze 817 tysięcy metrów sześciennych. Co ciekawe, budynek średnio zużywa tyle energii co 30-tysięczne miasto. W noc sylwestrową 2000 roku na ostatniej kondygnacji pałacu odsłonięto zegar milenijny. Jest to jeden z największych i najwyżej położonych zegarów tego typu na świecie. Na 42. kondygnacji gniazdo uwiła sobie z kolei para sokołów wędrownych, których życie można od 2009 roku podglądać w Internecie dzięki zainstalowanym kamerom.

Ciekawostki

Podczas budowy w okolicy budynku zbudowano specjalny drewniany podest dla licznie obserwujących proces powstawania molocha. W samej budowie uczestniczyło zaś około 3500-5000 robotników radzieckich i około 4000 polskich. Początkowo obiekt miał barwę białą, która z czasem zszarzała. W 2007 roku pałac (zwany potocznie „pekinem”) został wpisany do rejestru zabytków pozostając, obok MDM, jedynym w całości zachowanym przedstawicielem budownictwa realizmu socjalistycznego w Warszawie. Na 42. kondygnacji gniazdo uwiła sobie z kolei para sokołów wędrownych, których życie można od 2009 roku podglądać w Internecie dzięki zainstalowanym kamerom. Na 30. piętrze pałacu znajduje się taras widokowy, otwarty dla zwiedzających. Przy dobrej pogodzie widoczność sięga od kilkunastu do trzydziestu paru kilometrów. Taras czynny jest codziennie w godzinach 10-20, a dodatkowo w każdy piątek i sobotę od 1 maja do 30 września także w godzinach 20-23.

Wstęp i opłaty

Ceny biletów kształtują się na poziomie 20 zł za normalny, 15 zł za ulgowy i grupowy (powyżej 10 osób), 12 zł za rodzinny i szkolny grupowy oraz 22 zł za wejście w godzinach wieczornych (20-23).

Oficjalna strona internetowa Pałacu Kultury i Nauki to www.pkin.pl

Polecane obiekty w okolicy Pałacu Nauki i Kultury