Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego w Warszawie

W Polsce działa kilka różnych parków miniatur, od tych odwzorowujących budynki sakralne, po parki przedstawiające dinozaury. Swoistym ewenementem jest Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, który prezentuje budynki już dawno zniszczone i odtwarza ich wygląd dzięki zachowanym historycznym dokumentom lub zwykłym rysunkowym rycinom. To doskonała atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dla starszych mieszkańców Warszawy, którzy wiele z tych budynków mogą pamiętać z czasów swojej młodości.

O Parku Miniatur

Pierwsze ekspozycje w parku powstały w kwietniu 2014 roku – była to makieta Pałacu Saskiego, która została zaprezentowana przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Stopniowo ekspozycje się powiększały i obecnie liczą dziesięć obiektów, w tym Wielki Salon z Ogrodu Saskiego, Pałace Karasia, Lubomirskich i Kronenberga, budynek dawnej Giełdy Warszawskiej, Gościnny Dwór oraz Żelazną Bramę. Miniatury wykonane są w skali 1:25 i przedstawiają dokładnie odwzorowaną architekturę budynków. Nad opracowaniem merytorycznym oraz architektonicznym pracowali historycy oraz archiwiści, którzy odwzorowali obiekty dzięki swojej pracy badawczej.

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego ma docelowo mieścić aż 50 obiektów nie tylko z samej Warszawy, ale i całego obszaru Mazowsza. Byłby to tym samym największy park tego typu w Polsce oraz w tej części Europy, prezentujący wyłącznie budynki, które już nie istnieją. W parku można je nie tylko podziwiać (makiety liczą sobie nawet do pięciu metrów długości), ale również wziąć udział w ciekawych lekcjach i warsztatach edukacyjnych, które przybliżają historię poszczególnych budynków.

Informacje turystyczne dla zwiedzających

Park Miniatur w Warszawie obecnie zlokalizowany jest w dawnym domu bankowym Wilhelma Landaua. W parku organizowane są wystawy fotograficzne prezentujące utrwalone na zdjęciach obrazy dawnych budynków. Park działa od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00-17:00 (w weekendy od 10:00-17:00). Bilety kosztują 14 zł normalny, 10 zł ulgowy, 35 zł rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci). Grupy powyżej 10 osób płacą za bilet po 8 zł od osoby. Szczegółowe informacje o parku można znaleźć pod adresem: http://miniaturymazowieckie.com

Polecane obiekty w pobliżu Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego w Warszawie