Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Wadowice to dość popularne wśród turystów miasto położone w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Miasteczko znajdują się nad rzeką Skawą, a jego południowa część jest położona w Beskidzie Małym a zachodnia na Pogórzu Śląskim. Wadowice są znane przede wszystkim ze względu na to, że w tym mieście urodził się św. Papież Polak - Jan Paweł II. Do rodzinnego miasta Karola Wojtyły przyjeżdżają turyści i pielgrzymi nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Chcą zobaczyć na własne oczy miejsce, w którym spędził dzieciństwo papież, który miał tak duży wpływ na bieg wydarzeń w końcu XX w.

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II

Przy ul. Kościelnej 7, w bliskim sąsiedztwie głównego rynku w Wadowicach znajduje się Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. To szczególne muzeum zostało zorganizowane przede wszystkim po to, aby pokazać zwiedzającym miejsca ważne dla Papieża - Polaka. Udając się do domu rodzinnego Karola Wojtyły można zobaczyć jego rodzinne pamiątki: zdjęcia czy dokumenty. Zwiedzający mogą zapoznać się również z przedmiotami prywatnymi należącymi do papieża czapką czy sutanną. Możemy dziś oglądać, w jakich warunkach wychował się ten ceniony na całym świecie autorytet - do obejrzenia jest między innymi sypialnia, salon i kuchnia.

Godziny otwarcia

Wadowickie muzeum każdego roku jest odwiedzane przez ok. 250 tys. turystów. W okresie od maja do września muzeum jest czynne w godz. 9.00 - 19.00. Od listopada do marca zbiory można oglądać w godz. 9.00 - 16.00. W kwietniu i październiku ekspozycja jest czynna w godz. 9.00 – 18.00. Dom Rodziny Ojca Świętego jest czynny we wszystkie dni tygodnia.

Ceny biletów

Bilety wstępu kosztują: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy. We wtorki istnieje możliwość bezpłatnego zwiedzania obiektu. Ponadto, dla grup zorganizowanych przygotowano bilety grupowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://domjp2.pl

Polecane obiekty w pobliżu Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach