Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Szlak Karola Wojtyły w Wadowicach

Noclegi w pobliżu szlaku Karola Wojtyły w Wadowicach

Szlak Karola Wojtyły w Wadowicach

Jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów i pielgrzymów miejscowości w województwie małopolskim są Wadowice. To powiatowe miasto stało się popularne przede wszystkim z uwagi na Karola Wojtyłę, kapłana który w 1978 r. został papieżem i przybrał imię Jan Paweł II. Obecnie jest uznany przez kościół rzymskokatolicki za świętego. W Wadowicach można znaleźć mnóstwo miejsc powiązanych bezpośrednio z Papieżem - Polakiem. W celu ułatwienia turystom i pielgrzymom zwiedzenia wszystkich najważniejszych miejsc związanych z Karolem Wojtyłą utworzono nawet specjalny szlak miejski Karola Wojtyły.

Szlak Karola Wojtyły

Szlak Karola Wojtyły to wyjątkowy sposób na poznanie najważniejszych dla Papieża - Polaka miejsc w Wadowicach. Rozpoczyna się on w Muzeum – Domu Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II. Przy każdym z miejsc na szlaku znajdują się tablice informacyjne z napisami w trzech językach: polskim, angielskim i włoskim. Do Wadowic niezwykle często przyjeżdżają bowiem nie tylko pielgrzymi z Polski, ale także i z innych krajów.

Następnym miejscem, do którego prowadzi szlak Karola Wojtyły w Wadowicach jest Muzeum Miejskie. W niewielkiej odległości od niego znajduje się bazylika mniejsza pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która stanowi kolejny element szlaku. Kolejne miejsca ściśle związane z Karolem Wojtyłą to Dom Katolicki, Urząd Miejski (Magistrat), który niegdyś stanowił męską Szkołę Powszechną. Następnym elementem szlaku jest rynek - Plac Jana Pawła II, na którym możemy znaleźć jego zabytkowy pomnik.

Kolejne elementy tej pieszej wyprawy szlakiem Karola Wojtyły to cukiernia Karola Hagenburga, do której papież po maturze uczęszczał na słynne wadowickie kremówki. Szlak Karola Wojtyły przebiega również przez obecne Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity, które niegdyś stanowiło gimnazjum. Dalej szlak wiedzie przez sanktuarium św. Józefa, kościół pod wezwaniem św. Piotra Apostoła, Koszary 12 Pułku Piechoty i Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek. Ostatnim miejscem na szlaku jest wadowicki Dom Kultury. Na pewno warto wybrać się na przechadzkę i odwiedzić te wszystkie najważniejsze dla papieża miejsca. To wyjątkowa szansa na poznanie ciekawej historii tego miasta, a jednocześnie poszerzenie wiedzy odnośnie związków Jana Pawła II z tym miastem.

Polecane obiekty w pobliżu szlaku Karola Wojtyły w Wadowicach