Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Klasztoru Karmelitów Bosych w Wadowicach

Klasztor Karmelitów Bosych w Wadowicach

Jednym z częściej wymienianych miejsc kultu religijnego, stanowiących jednocześnie świetne miejsce na letni wypoczynek są Wadowice. To miasto jest znane przede wszystkim z miejsc związanych z Karolem Wojtyłą. Po wstąpieniu do seminarium, otrzymaniu święceń kapłańskich i kolejnych awansach w hierarchii kościelnej ksiądz pochodzący z Wadowic stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych kapłanów na świecie.

Sanktuarium św. Józefa - Klasztor Karmelitów Bosych

Chociaż przybywający do Wadowic pielgrzymi i turyści najchętniej odwiedzają dom rodzinny Papieża - Polaka czy wadowicką bazylikę mniejszą, w mieście tym znajduje się wiele innych miejsc godnych uwagi. Jednym z bardziej interesujących miejsc kultu w Wadowicach jest sanktuarium św. Józefa przylegające do klasztoru Karmelitów Bosych. Bracia karmelici osiedlili się w Wadowicach już w 1890 r. a kościół pod wezwaniem św. Józefa został wzniesiony w latach 1897 - 1899. W Wadowicach znajduje się prawdziwy ośrodek kultu św. Józefa, Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Oprócz sanktuarium i klasztoru w jednym kompleksie architektonicznym znajduje się Dom Rekolekcyjno - Pielgrzymkowy, do którego przyjeżdża każdego roku wielu wiernych. W tym ośrodku funkcjonuje wiele grup parafialnych takich, jak Odnowa w Duchu Świętym czy Mężczyźni św. Józefa.

W 2004 r. kościół parafialny pod wezwaniem św. Józefa uzyskał miano sanktuarium. Obraz św. Józef został wówczas przyozdobiony specjalnym pierścieniem. Od tamtej pory pielgrzymi coraz liczniej przybywają w to miejsce, aby modlić się i wypraszać potrzebne łaski. W sanktuarium można wziąć udział w mszach świętych i innych nabożeństwach organizowanych podczas roku liturgicznego takich. Można tu również przyjąć szkaplerz karmelitański, który dla noszących go wiernych stanowi swojego rodzaju ochronę i wyprasza łaski za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://karmel-wadowice.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Klasztoru Karmelitów Bosych w Wadowicach