Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Port Piaski w Rucianem-Nidzie

Noclegi w okolicy Portu Piaski w Rucianem-Nidzie

Port Piaski w Rucianem-Nidzie

Ruciane – Nida to jedna z ulubionych od lat miejscowości na Mazurach, przyciągająca wiele osób. Powodem jest przepiękne położenie miejscowości nad Jeziorem Nidzkim oraz Guzianką Wielką, połączonych Kanałem Nidzkim oraz lokalizacja niedaleko Jeziora Bełdany, nad którym położony jest port Piaski. Dzięki dużej liczbie akwenów wodnych oraz wyjątkowo przyjaznej infrastrukturze portu w Piaskach, jest on szczególnie chętnie odwiedzanym miejscem w sezonie przez wielbicieli żeglarstwa.

Charakterystyka portu Piaski

Przystań żeglarska w Piaskach położona jest na wschodnim brzegu Jeziora Bełdany, dokładnie naprzeciwko Zatoki Wygryńskiej. Port jest osłonięty, a wpływa się do niego wąskim kanałem. Dla początkujących żeglarzy polecane jest korzystanie z niego w porze wieczornej, kiedy wejście do portu jest dobrze oświetlone. Port podzielony jest na dwie części: bliżej kanału znajduje się miejsce dla stałych gości w Piaskach. W głębi portu, w półkolistym basenie mogą cumować goście przybywający tutaj okazjonalnie. W sumie znajdziemy tutaj 200 miejsc cumowniczych, w których mogą zatrzymywać się jednostki pływające. Poza sezonem można skorzystać z hangarów do zimowania jachtów oraz miejsc na ich przechowywanie na świeżym powietrzu. Na miejscu znajduje się także warsztat szkutniczy oraz możliwość wyczarterowania jachtu, dzięki czemu z uroków żeglarstwa mogą skorzystać nawet osoby bez własnej łódki.

Dzięki położeniu na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego żeglarze mogą rozkoszować się urokami natury dookoła oraz większą nawet w sezonie ciszą i kameralnością tego miejsca. Znajdą tutaj pełne zaplecze sanitarne, jak łazienki czy toalety, dostęp do bezprzewodowego Internetu czy pralnię. Na terenie portowym można skorzystać także z noclegu w wiosce kempingowej. Ceny za nocleg oraz skorzystanie z infrastruktury dla żeglarzy nie są wygórowane, dlatego port w Piaskach cieszy się duża popularnością wśród osób ceniących sobie dawny, nie tak komercyjny klimat Mazur.

Cennik:

  • postój jachtu 10 zł – do 6h, 30 zł – doba, 500 zł – miesiąc
  • WC i umywalki z ciepłą wodą dostępne w ramach opłaty portowej
  • prysznice: 10 zł za osobę
  • prąd przy kei lub ładowanie akumulatora - 5 zł
  • parking: 5 zł za dobę

Polecane obiekty w okolicy Portu Piaski w Rucianem-Nidzie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!