Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Plaża w Rowach

Noclegi w pobliżu plaży w Rowach

Plaża w Rowach

Rowy to niewielka i bardzo spokojna wieś położona gdzieś pomiędzy Łebą a Ustką nad Morzem Bałtyckim, która ożywa co roku wraz z nastaniem gorącego sezonu turystycznego i napływem licznej grupy turystów spragnionych wypoczynku nad polskim morzem. Największą atrakcją tego miejsca niewątpliwie od zawsze jest lokalna plaża.

Najważniejsze miejsce w Rowach

Bardzo czysta i szeroka (jedna z kilku najszerszych znajdujących się po tej stronie Morza Bałtyckiego, o czym świadczy fakt, że nawet w szczycie sezonu turystycznego jesteśmy w stanie znaleźć miejsce by swobodnie rozstawić swój parawan). Znajdują się tu dwa główne kąpieliska (plaże ciągną się praktycznie przez całą miejscowość, jednak nie wszędzie można bezpiecznie zażywać kąpieli), strzeżone przez świetnie wyszkolonych ratowników, którzy swoją wartę pełnić zaczynają, jak tylko turyści coraz liczniej zaczynają pojawiać się w okolicy.

Plaże charakteryzują się przede wszystkim tym, że są bardzo piaszczyste ze śladową ilością kamieni. Oficjalnie mówi się że w Rowach znajdują się dwie plaże - wschodnia oraz zachodnia, oddzielone od siebie kanałem portowym. Rowy Zachód mają około 400 metrów linii brzegowej i zejścia przy porcie, zejście Sowińskie oraz przy sławnej plaży nudystów. Rowy Wschodnie ciągną się na długości około 200 metrów. Na plażę wejść można od ulicy Plażowej, od strony ośrodka wypoczynkowego Słoneczko/Albatros, od ulicy Piaskowej oraz od strony Domków Letniskowych, tam szczególnie wygodnie jest wchodzić ze zwierzętami głównie psami.

Sztuczna rafa

Od jakiegoś już czasu z funduszy gminy i Unii Europejskiej w Rowach powstaje sztuczna rafa. Głównym powodem postania rafy ma być ochrona plaż przez zalewaniem i niszczeniem przez morskie fale. To bardzo istotne dla finansów gminy i lokalnych przedsiębiorców, ponieważ duże i piaszczyste plaże stanowią świetny wabik na turystów, a co za tym idzie zarobek dla przedsiębiorców. Według założeń planu budowy wszystkie elementy mają być w kształcie betonowych garnców z dziurami po bokach, ułożone w odległości 70-110 metrów od linii brzegowej.

Polecane obiekty w pobliżu plaży w Rowach


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!